Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kat Malikleri Kurul toplantısında alınan kararda değişiklik

Başlatan CEYLANKB, Mayıs 18, 2016, 02:38:52 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tek bir blok, 33 daireden oluşan bir sitede yönetim kurulu başkanıyım. Yönetim kurulunda toplam 3 kişiyiz. Yönetim kurulu üyelerinden birisi genel anlamda hiç bir sorumluluğu üstlenmemekte, yapılması planlanan işler için adım atıldığında sorun çıkartmakta, sürekli olarak olumsuz eleştiriler getirmektedir. Haliyle yönetim kurulu üyesi ile benim motivasyonumuzu düşürmekle kalmayıp yapılacak işte aksaklıklara neden olmaktadır. Bu yaşamış olduğumuz problem peyzaj düzenlemesi yapacağımız şu sıralarda tekrar patlak vermiştir. Söz konusu kişi yapılan kat malikleri kurulu toplantısında oy birliği ile alınan kararımızı hayata geçireceğimiz sırada buna karşı çıkmıştır. Fidan ekimlerinin yapılacağı boş yeşil alanlarımız vardır. Bir parça yeşil alanın hemen yanında çocuklar için oyun parkımız vardır. kişi buradaki yeşil alana fidan dikilmemesini ve oyun parkına katılarak beton park yapılmasını istemekte, dikim yapılacağı zaman bunu engellemektedir. kişi ile görüşerek; bunun yasal olmadığı bilgisi verildi. İsteğinin lüks ve masraflı harcamalara gireceği ve bu işin hazırlanan yıllık işletme projesinde belirtilmediği, öncelikli-elzem olan işlerin yapılacağı  belirtildi. Kişi bunun üzerine beton park fikrinden vazgeçerek fidan ekimlerinin durdurulmasını ve yeşil çim alanın bu haliyle çocuk parkına katılmasını istemiştir.   Sözünü ettiğim kişi kararı bozmak için   kat malikleri kurulunu toplayarak, yeniden karar aldırma yöntemiyle, bu isteğini yerine getirmeye çalışmaktadır.    Bunun için kat maliklerinin 3' te birinin yani en az 11 dairenin  bu toplantıyı yapma isteğini-gerekçeleriyle dilekçe ile bildirmesi gerektiğini söyledim ve kararın verilebilmesi için gerekli sayı ile ilgili bilgiler verdim. (sanıyorum 33 dairelik bir sitede 17 dairenin isteğine evet demesi yeterli oluyor yada kararın alınabilmesi için).  Hal böyle iken bu kişi bu toplantı ve karar için yeterli sayıya ulaşabilirse böyle bir karar alınabilir mi? Bildiğim kadarıyla karardan sonra ilk bir hafta içerisinde itiraz hakkı var kat maliklerinin. Böyle bir durum gerçekleşmedi. Bu durumda benim nasıl bir yol izlememi tavsiye edersiniz? yeşil alanlarımız çok az ve diğer iki yönetim kurulu üyesi olarak bahçemizin güzelliğini tamamlaması için fidan ekimlerinin daha uygun olacağı görüşündeyiz. İlk alınan karar da bu yönde idi.  Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 19-'Kat malikleri, anagayrimenkulun bakımına ve mimari durumu ile güzelliğini ve sağlamlığını titizlikle korumaya mecburdurlar.' dikkate alınarak itiraz hakkımız var mıdır?
Linkback: Kat Malikleri Kurul toplantısında alınan kararda değişiklik


  • Gösterim 4,930 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 3 Yanıtlar
bir cevap alabilirsem çok sevinirim.. kurul toplantımız şubat ayında olmuştu karardan ve işletme projesinin kabulunden bu yana 3ay geçti. bn bir avukata da danıştım bozulamayacığını söyledi. ne toplantı esnasında ne de imzalara sunduğumda itiraz almamıştık. ancak arkadaş şu aralar özellikle fidan ektiimiz alanlarda çocukları kasten oynatıyor. yaptırımımız ne olur.

Yönetim kurulu olarak birlikte uyum içerisinde çalışamıyorsanız, hizmet vermenizde imkansız hale gelecektir.
Yasa ve yönetmeliklere aykırı iş yapan  veya genel kurur kararlarına aykırı eylemde bulunan bir ekip arkadaşınız olması durumunda, bu durumu öncelikle kendisine yazılı beyan ile bildiriniz, ardından kat maliklerine ve denetçiye de bu durumu ihbar ediniz. Kuruldaki arkadaşınızın usulsüzlüğünü ispatlayabilirseniz denetçi kendisini görevden alabilir.
Fakat kuruldaki arkadaşınız yeterli sayıyı toplamayı başararak sizle muhalif bir kararda aldırabilir.
Kat maliklerinin aldığı kararlar KMK ya muhalif olmadıkça tüm sakinleri bağlar, yönetim ve denetim organları dahil.
Bu bağlamda arkadaşınızı ya ikna yoluna gidin ya da azletme yoluna.
Sağlık ve esenlik ile kalınız...

Peki fidanlar dikili ve işletme projesinde demirbaşlarda yer alıyor yinde söktürebilir mi? ayrıca bu arkadaşı nasıl azlettirebiliriz


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler