Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

HEM ALT HEM ÜST KATTA BARO GÜRÜLTÜSÜ

Başlatan Suzi, Temmuz 25, 2013, 03:19:13 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.


Bir alt katımda kapısında yazılı isminin aksine içkili lokal olarak kullanılan ve gece saat 2-3'lere kadar faaliyet gösteren Adli Yardım Bürosu ve Staj Eğitim Merkezi (Baro) bulunmakta. Üstünde ise benim dairemle birlikte 3 kat mesken var. Ben 2. kattayım. Baro bir üst katımdaki mesken ruhsatlı daireyi de satın alıp içinde tadilat yapmaya (odalar arasındaki duvarları yıkmaya) başladı. Belediyeye yaptığım şikayet sonucu yetkililer gelip kolon ve kirişlere müdahale olmadığını, tadilat için iznim gerekmediğini (kendilerinden de izin alındığını sanmıyorum) mekan büro olarak kullanılacağından bunun için de iznim gerekmediğini yani yapacağım hiçbir şey olmadığını, ancak büro maksadı dışında kullanılırsa şikayette bulunabileceğimi söylediler.
İnternette yaptığım araştırmalara göre Hükümet binalarının yakınında içkili yer bölgesi tespit edilemez diyor, ancak benim bulunduğum bina Hükümet Konağı'nın hemen karşısında ve orada kasa kasa içki tüketiliyor. Alırken alt katın Baro olduğunu bilerek aldığım için bu zamana kadar gürültü ve faaliyetleri açısından rahatsız olmuş olsam da resmi mercilere şikayette bulunmamıştım. Şu anda alt katımdaki Baro ve üst katıma yapılmakta olan yeni şubesi olmak üzere iki gürültü merkezinin ortasında kalmış durumdayım. Ben çalışan bir insanım ve geceleri şunlar bir an önce gitsede bir rahat uyuyabilsem diye evi aldım alalı bekliyorum. Bu zamana kadar rahatsız ve huzursuz olmama sebep olan şeylerin (içip içip gece geç saatlerde şarkı söylemeler, gece geç saatlerde barodan ayrılırken yüksek sesle vedalaşan, bağrışan insanlar, maç olduğu akşamlar yüksek sesle bağrışarak maç izlemeler, canlı müzik eşliğinde kutlamalar vs.) üst katımdada yapılacağını düşündüğümden şu anda ne yapacağımı bilmez haldeyim. Komşu binalardaki insanlarda bu durumlardan muzdarip. Kanun da bana çıkış yolu göstermiyor. Hatta şansıma apartmanlarda bürolara izin veren kanun daha 2 ay önce çıkmış. Hakkımı aramak için bir kanun adamı da bulacağımı düşünmüyorum çünkü bana bu sıkıntıları çektirenler yine kanun adamları. Bu durumda bir çıkar yol varsa bana yardımcı olun, lütfen.
Linkback: HEM ALT HEM ÜST KATTA BARO GÜRÜLTÜSÜ


  • Gösterim 5,073 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
#1
Sözünü ettiğiniz kanun değişikliği avukatlık büroları içindir. Tüm büroları kapsamamaktadır.
Öncelikle anagayrimenkulünüzün yönetim planını ediniz ve bir avukat ile görüşünüz.
Sözkonusu bağımsız bölümlerin amacı dışında kullanıldığı aşikar.
Alkol ruhsatı alamazlar , ancak biliyorsunuz özellikle dernek ve benzer tüzel kişilik veya yönetimlerde alkol satılmadan da bu hizmet üretilebiliyor.
Kolluk vs. şikayet edeceksiniz. Bu konuda aşağıda bilgilendirmemiz var.


Gürültü Yapan Komşular ile İlgili Yapılabilecekler veya Gürültünüzden Rahatsız Olduğunu İfade Eden Komşular ile İlişkiler İçin Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap, Videoyu İzleyebilir, Aşağıdaki linkteki konuya bakabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler