Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

HEM ALT HEM ÜST KATTA BARO GÜRÜLTÜSÜ

Başlatan Suzi, Temmuz 25, 2013, 06:34:13 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bir alt katımda kapısında yazılı isminin aksine içkili lokal olarak kullanılan ve gece saat 2-3'lere kadar faaliyet gösteren Adli Yardım Bürosu ve Staj Eğitim Merkezi (Baro) bulunmakta. Üstünde ise benim dairemle birlikte 3 kat mesken var. Ben 2. kattayım. Baro bir üst katımdaki mesken ruhsatlı daireyi de satın alıp içinde tadilat yapmaya (odalar arasındaki duvarları yıkmaya) başladı. Belediyeye yaptığım şikayet sonucu yetkililer gelip kolon ve kirişlere müdahale olmadığını, tadilat için iznim gerekmediğini (kendilerinden de izin alındığını sanmıyorum) mekan büro olarak kullanılacağından bunun için de iznim gerekmediğini yani yapacağım hiçbir şey olmadığını, ancak büro maksadı dışında kullanılırsa şikayette bulunabileceğimi söylediler.
İnternette yaptığım araştırmalara göre Hükümet binalarının yakınında içkili yer bölgesi tespit edilemez diyor, ancak benim bulunduğum bina Hükümet Konağı'nın hemen karşısında ve orada kasa kasa içki tüketiliyor. Alırken alt katın Baro olduğunu bilerek aldığım için bu zamana kadar gürültü ve faaliyetleri açısından rahatsız olmuş olsam da resmi mercilere şikayette bulunmamıştım. Şu anda alt katımdaki Baro ve üst katıma yapılmakta olan yeni şubesi olmak üzere iki gürültü merkezinin ortasında kalmış durumdayım. Ben çalışan bir insanım ve geceleri şunlar bir an önce gitsede bir rahat uyuyabilsem diye evi aldım alalı bekliyorum. Bu zamana kadar rahatsız ve huzursuz olmama sebep olan şeylerin (içip içip gece geç saatlerde şarkı söylemeler, gece geç saatlerde barodan ayrılırken yüksek sesle vedalaşan, bağrışan insanlar, maç olduğu akşamlar yüksek sesle bağrışarak maç izlemeler, canlı müzik eşliğinde kutlamalar vs.) üst katımdada yapılacağını düşündüğümden şu anda ne yapacağımı bilmez haldeyim. Komşu binalardaki insanlarda bu durumlardan muzdarip. Kanun da bana çıkış yolu göstermiyor. Hatta şansıma apartmanlarda bürolara izin veren kanun daha 2 ay önce çıkmış. Hakkımı aramak için bir kanun adamı da bulacağımı düşünmüyorum çünkü bana bu sıkıntıları çektirenler yine kanun adamları. Bu durumda bir çıkar yol varsa bana yardımcı olun, lütfen.     

Linkback: HEM ALT HEM ÜST KATTA BARO GÜRÜLTÜSÜ Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,378 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıt
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Buraya Tıklayın !!!Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp