Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Girişe Otomatik Kapı takılması

Başlatan hastadoktor, Nisan 01, 2009, 11:55:15 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese selamlar,
Bir sorunum var ve yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Yaklaşık 3 senedir ikamete açılan ve 1,5 sene öncesinde tapuları dağıtılan bir sitedir. Bu sitede Her birinde 50 civarı daire bulunan 16 bloktan oluşan yerleşke ortasından geçen yol yüzünden otomatik olarak 2 parçaya bölünmüş olup yukarıda kalan kısmında bu tür bir çalışma olmazken aşağıda bizimde içinde olduğumuz 8 bloktan oluşan tarafta bir süredir masraflı çalışmalar yapılmaktadır.  Örneğin duvar örme, tel çevirme, demir kapı ile bir kapının kapatılması, diğer kapıya uzaktan kumandalı sistem yapılması, binaların ortasına kayalık yapıda, fıskiyeli, oldukça büyük bir havuzun yapılması şeklindedir.
Son olarak siteye takılan kapının kapatılması, dışarıda kalan araç sahiplerine tanesi 40 liradan kumandalar satılmıştır. Kumandası olmayan araç sahiplerinin içeri girişleri önlenmiştir.
Kapının kapatılmasına ilişkin soru sorulduğunda, site yönetiminin kararı olduğu söylenmiş ancak yukarıda bahsettiğim kooperatif’in fesih işlemi gerçekleşmediğinden site yönetiminin kurulmasının mümkün olmadığını düşünmekteyim. Bu kararı 8 blok yöneticileri anlaşarak almışlar sanırım.

Kapıyı kapatma gerekçesi olarak “Yer taşları kırılıyor” gibi komik bir gerekçeye cevaben “Kumandası olup içeri giren kamyon sahibi kişilerin bu taşları kırıp kırmadığı yönündedir.” Ancak tüm bu kapı kapatma meselesinin aslının kumanda satma, damacana su dağıtımı yapan firmalardan “buraya da 1-2 tane bırakmazsan içeri giremezsin” söylemlerinden sonra çıktığı,  apartman altlarında kendi anlaştıkları marka su firmasının sularını satmaları ki bunları da kapıcı eli ile yapmalarıdır.
Kapının kapatılması sonucu okul servisleri içeri alınmamaktadır. Okul saati okula gidecek olan çocuk ne zaman geleceği belli olmayan servisi için uzun süre kapı dışında beklemesi gerektiği,güneşin altında, karlı havada hava koşulları bir yana geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuğu dış tehditlere maruz kalabileceği, başına gelebilecek herhangi bir olay karşısında kimin sorumlu tutulacağı,
Gündüz kapıcılara tutturulan, apartman girişlerinde asılan nöbet çizelgesinden görüşmüş olup, akşam için personel tutulduğu, insanlık hali gündüz ya da gece saat 04:00 sıralarında ihtiyacı gelen nöbetçinin ihtiyacını gidermek için evine gitmesi ve bu sırada acil hastası olan, AMBULANS çağıran bir kişinin hastası için saniyelerin önemi varken Allah göstermesin başına gelecek durumdan kimin sorumlu tutulacağının da hesabının yapılarak bu işlemin yanlış olduğunu bir kaçına iletmeme rağmen "güvenlik, hırsızlık" gibi şeyler bahane edilerek kapı kapatılmıştır.
Kat mülkiyeti kanununun geçerli olduğunu düşündüğüm burada "kat maliklerinin tümünün izni alınmadan ana taşınmazın mimari durumunu titizlikle korumak zorunlu olduklarını ve kat maliklerinden birinin kat maliklerinin rızasını almadıkça, ana taşınmaz ortak yerlerinde inşaat, onarım, tesisler yaptıramayacağı gibi, değişiklik de yaptıramayacağını hükme bağlamıştır. Bununla beraber bütün kat malikleri oy birliğiyle karar vermiş olsalar bile, ortak yerlerde, imarca onanmış proje dışında ve imar mevzuatına aykırı olarak değişiklik, onarım ve tesis de yapılamaz. hükmü burada geçerli midir.
Bilgilendirirseniz sevinirim.


Linkback: Girişe Otomatik Kapı takılması


  • Gösterim 5,729 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler