Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Genel kurulda karar alınmaması durumunda para toplama işlemi

Başlatan Hakan Berçin, Mayıs 02, 2020, 04:43:19 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese merhabalar;

Sitemiz 129 daireden ve 2 bloktan oluşmaktadır. Yönetimimizi dışarıdan özel bir yönetim yapmaktadır. Genel kurul bizler daireleri almadan yapılmış. Bizlerde sonradan olağanüstü kurul yaparak yönetim kurulu içine site sakinlerinden 3 tane denetmen atayarak yönetim kurulunu oluşturduk. Bildiğim kadarıyla yönetim planında temsilciler kurulu oluşturulmadı. Şimdi sorum şu olacak. Genel kurulda ve olağanüstü kurulda yönetime ektra işler için para toplama yetkisi verilmemiş.  Yöneticimizi söylediğine göre sadece yönetim icra ve yürütme işlemleri için yetki verilmiş. Bu durumda aidatlar ile yapamıyacağımız diğer işler için yönetim kurulu kararı ile kat maliklerinden para toplayabileceğimiz bir kanun kat mülkiyetinde bulunmaktamıdır ?

Eğer yönetim kurulu kararı ile para toplayamaz isek;

Para toplama yetkisini  kat maliklerinden oy çoğunluğunu sağlayacak imza karşılığında yapabilirmiyiz. Yoksa genel kurul yaparak para toplama yetkisini almamız şartmıdır ?

Teşekkürler.
 
Linkback: Genel kurulda karar alınmaması durumunda para toplama işlemi Mesajı Paylaş


  • Gösterim 354 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıt
Sayın hakan bey,
Anladigim kadarı ile bir takvim yılı icinde hem olağan hem olağan üstü olmak üzere 2 toplantı yapılmış ve isletme bütçesi gorusulmemis. Eger toplantılar bu hali ile yapıldı ise bırakın ek bütçeyi aidata zam dahi yapamazsınız.
Bir an once isletme projenizi hazırlayıp ne amacla para toplamaniz gerektiğini kat maliklerine izah etmeniz gerekli.
Saygı ve sevgilerimle... Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp