Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Genel kurulda karar alınmaması durumunda para toplama işlemi

Başlatan Hakan Berçin, Mayıs 02, 2020, 01:28:19 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herkese merhabalar;

Sitemiz 129 daireden ve 2 bloktan oluşmaktadır. Yönetimimizi dışarıdan özel bir yönetim yapmaktadır. Genel kurul bizler daireleri almadan yapılmış. Bizlerde sonradan olağanüstü kurul yaparak yönetim kurulu içine site sakinlerinden 3 tane denetmen atayarak yönetim kurulunu oluşturduk. Bildiğim kadarıyla yönetim planında temsilciler kurulu oluşturulmadı. Şimdi sorum şu olacak. Genel kurulda ve olağanüstü kurulda yönetime ektra işler için para toplama yetkisi verilmemiş.  Yöneticimizi söylediğine göre sadece yönetim icra ve yürütme işlemleri için yetki verilmiş. Bu durumda aidatlar ile yapamıyacağımız diğer işler için yönetim kurulu kararı ile kat maliklerinden para toplayabileceğimiz bir kanun kat mülkiyetinde bulunmaktamıdır ?

Eğer yönetim kurulu kararı ile para toplayamaz isek;

Para toplama yetkisini  kat maliklerinden oy çoğunluğunu sağlayacak imza karşılığında yapabilirmiyiz. Yoksa genel kurul yaparak para toplama yetkisini almamız şartmıdır ?

Teşekkürler.
 
Linkback: Genel kurulda karar alınmaması durumunda para toplama işlemi


  • Gösterim 1,192 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
Sayın hakan bey,
Anladigim kadarı ile bir takvim yılı icinde hem olağan hem olağan üstü olmak üzere 2 toplantı yapılmış ve isletme bütçesi gorusulmemis. Eger toplantılar bu hali ile yapıldı ise bırakın ek bütçeyi aidata zam dahi yapamazsınız.
Bir an once isletme projenizi hazırlayıp ne amacla para toplamaniz gerektiğini kat maliklerine izah etmeniz gerekli.
Saygı ve sevgilerimle...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler