Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

cins değişikliği işlemlerinde harçlar

Başlatan harun45, Mayıs 07, 2009, 05:29:07 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

232 konutlu sitede yöneticiyim, 221 konutun yapı kullanma izin belgeleri tamam olduğu için tapu kadastro müdürlüğüne başvurarak cins değişikliği yaptırdık[/font].Bizden ana gayrimenkul yüzölçümü üzerinden bir harç alındı ayrıca bağımsız blok (blokların bir kısmı 5 katlı apartman, bir kısmı ikiz dublex konuttur.)başına başka bir harç alındı.Daha sonra Mart ayında çıkan yeni yasa ile kalan 10 dublexte yapı kullanım izin belgesini aldı bunların belgelerinide cins değişikliği için kadastroya götürdüğümüzde ana gayrimenkulun ölçümü için alınan harcı tekrar almak istediler.oysa ilk işlem sırasında kalanlarda geldiğnde sadece blok harçları yatırılacak denmişti.
Bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum.Şimdiden teşekkürler
Linkback: cins değişikliği işlemlerinde harçlar


  • Gösterim 7,106 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 2 Yanıtlar
8 blok ve 440 daireden oluşan, içerisinde sosyal tesisleri olan 81dönüm arazi üzerine kurulu 2 yıllık siteyiz. Yönetim planında KMK ya uygun olmayan bazı maddeler var.
1-Denetici sayısı 2 asil 2 yedekten oluşur deniliyor. Halbuki KMK göre 1 yada 3 kişi deniliyor. Biz genel kurulda 3 kişi olarak seçebilirmiyiz.
2- Yönetim şekli 3 kişilik bir yönetim kurulundan oluşuyor ve tabi çok ciddi sorunlar çıkıyor. Şu anda 2. olağanüstü kurulumuzu yapmak üzereyiz. ne yazıkki. 5711 sayılı kanunla blok yönetimi ve üst yönetime geçmek itiyoruz. Bunun için aranan 4/5 kuralını toplantılarda gerçekleştirmemiz mümkün değil. Acaba bu dağişiklikleri  maliklere  yazılı olarak sunsak ve imza toplasak bu4/5 çogunluğu gerçekleştirmiş olurmuyuz.
3-Yıllık olağan toplantı zamanımız Ocak 2010 da yapılacaktı. Ancak bu hafta bir olağanüstü kurulumuz var. gelen yönetim 2 ay sonra tekrar seçime gidecek mi yoksa 15 ay sonramı (2011 ocak ta normal  toplantı zamanına kadar devam edecekmi) toplantı yapılacak.
4-Bloklarımızdan birinde 4 adet yüksek bodrumdan dolayı iskanda gösterilmemiş dairemiz var. İki yıldır bu dairelerle ilgili bir işlem yapılmadı ve yönetim planında tüm daireler mesken olarak kiraya verilecektir denilmesine rağmen bu dairelerden biri genel kurul kararı olmadan önceki yönetimce  bir dükkana kiraya verildi. Şimdi biz bu kiracıyı çıkartmak istiyoruz. Eski yönetici hakkında görevi kötüye kullanmaktan işlem yapabilirmiyiz? ve bu daireleri nasıl tescil ettirebiliriz?
5-Sosyal tesis işletmecisi yine önceki yönetimce genel kurul kararı olmadan işletmeciye verildi (havuz spor tesisi) Bu işletmeci burada ruhsatsız içki satıyor , kira sözleşmesine aykırı davranıyor. Şu andaki yönetim tahliye kararı ile dava açtı davanın sonucunu beklemeden  genel kurulda karar alarak sözleşmeyi fesh edebilirmiyiz (kira sözleşmesinde buna uygun maddemiz var ) Lütfen bana yardmcı olun ben bir kat malikiyim. Teşekkürler.

BENİM GÖNDERDİGİM MESAJDAKİ SORULARIMLA ,LGİLİ YANIT ALAMADIM ACABA YANLIŞ YERE Mİ BAKIYORUM LÜTFEN CEVAP YAZABİLİRMİSİNİZ KONULAR ÇOK ÖNEMLİ GENEL KURULDA ANLATMAMIZ LAZIM TEŞEKKÜRLER . kONUM SADECE CİNS DEGİŞİKLİGİ İLE İLGİLİ DEGİL.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler