Katmülkiyeti.Com


Reklam Alanı !

Bina Altına Açılan İşletme

Başlatan hturktas, Ağustos 23, 2016, 02:01:54 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba ;
Binamızın alt katında iki adet dükkan bulunmaktadır. Dükkanlardan bir tanesi şuan cafe olarak çalışmaktadır. Yalnız bu cafe açılış sürecinde bina yönetiminden ve kat maliklerinden herhangi bir izin alması kanunen gerekmez mi?

Bu arada cafenin hemen üst katını da satın almak için daire sahibini zorluyorlarmış, daireyi alıp VIP cafe olarak orayıda işletmeye katmayı planlıyorlar bu durum da yasal olarak bir zorunluluğu vs bulunuyormu.

Şimdiden teşekkürler.
Linkback: Bina Altına Açılan İşletme Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,615 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıt
Ağustos 23, 2016, 04:29:17 ös #1 Son düzenlenme: Ağustos 23, 2016, 04:33:04 ös ck0902
(1) Tapuda ticarethane olarak tescil edilmiş bağımsız bölüm, iştirak edilen iş konusunun belediye, iş güvenliği vb.. kurumların yönetmelikleri ile öncelikle işletilirler. İşletmenin ünvanını en iyi şekilde tanıtmak ve müşteri kazanmak için uyguladığı faaliyetler, prensipler az önce sözü geçen kanunların önüne geçemez.
(2) Tapuda mesken olarak tescil edilmiş bir bağımsız bölüm, (iş sahibinden başka personeli olmayan ve müşteri - mal giriş çıkışı trafiği olmayan )  yazar, muhasebeci gibi meslek erbabı kat maliklerinden izin almadan iş yeri açabilir. Yani kat maliki gibi davranış gösterme potansiyeli olması gerekir.

Bunun dışında bir çok faaliyet, öncelikle ilgili kurumların daha sonra kat maliklerinin izni ve denetimi altında devam eder. Kuruluş izni alınması gelecekte herşeyi yapabileceği anlamına gelmez. Sonradan yapılan eklentiler de aynı kurallara tabidir.

Uzman görüşü ile konuyu incelemeye devam etmenizi öneririm. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp