Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bina Altına Açılan İşletme

Başlatan hturktas, Ağustos 23, 2016, 10:46:54 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba ;
Binamızın alt katında iki adet dükkan bulunmaktadır. Dükkanlardan bir tanesi şuan cafe olarak çalışmaktadır. Yalnız bu cafe açılış sürecinde bina yönetiminden ve kat maliklerinden herhangi bir izin alması kanunen gerekmez mi?

Bu arada cafenin hemen üst katını da satın almak için daire sahibini zorluyorlarmış, daireyi alıp VIP cafe olarak orayıda işletmeye katmayı planlıyorlar bu durum da yasal olarak bir zorunluluğu vs bulunuyormu.

Şimdiden teşekkürler.
Linkback: Bina Altına Açılan İşletme


  • Gösterim 3,554 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 1 Yanıtlar
#1
(1) Tapuda ticarethane olarak tescil edilmiş bağımsız bölüm, iştirak edilen iş konusunun belediye, iş güvenliği vb.. kurumların yönetmelikleri ile öncelikle işletilirler. İşletmenin ünvanını en iyi şekilde tanıtmak ve müşteri kazanmak için uyguladığı faaliyetler, prensipler az önce sözü geçen kanunların önüne geçemez.
(2) Tapuda mesken olarak tescil edilmiş bir bağımsız bölüm, (iş sahibinden başka personeli olmayan ve müşteri - mal giriş çıkışı trafiği olmayan )  yazar, muhasebeci gibi meslek erbabı kat maliklerinden izin almadan iş yeri açabilir. Yani kat maliki gibi davranış gösterme potansiyeli olması gerekir.

Bunun dışında bir çok faaliyet, öncelikle ilgili kurumların daha sonra kat maliklerinin izni ve denetimi altında devam eder. Kuruluş izni alınması gelecekte herşeyi yapabileceği anlamına gelmez. Sonradan yapılan eklentiler de aynı kurallara tabidir.

Uzman görüşü ile konuyu incelemeye devam etmenizi öneririm.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler