Katmülkiyeti.Com

İzoder Dergi


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

bahçe girişinin daire içine alınması

Başlatan mbkonacoglu, Aralık 23, 2014, 07:06:31 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba

Ben 7 bağımsız bölümden oluşan bir bina'da kat maliki olarak oturuyorum. Binadaki tapular şu an için kat irtifakı. Bina inşaatı yaklaşık 1 sene önce tamamlandı, Müteahhit kendisine ait olan dairelerden bahçe katı olanını bu süre içerisinde satamadı. Satamadığı için de bahçe girişini daire içerisine alarak bahçeyi bu daireye tahsis etmek istiyor.

Ancak kat malikleri olarak biz buna karşı çıkıyoruz, bizim onayımız olmadan bunu yaptırabilir mi? Bizim onayımızı alsa bile ileride birisi itiraz ederse burasının eski haline getirilmesi durumu sözkonusu olur mu? Bu inşaat için müteahhit'in belediyeden de gerekli izinleri alması gerekir mi?

Ayrıca ileri de buna izin verdiğimiz için bizim başımızı ağrıtacak hukuki veya cezai bir durum olur mu?

Bahçe girişi daire içine alınırsa burada o daire dışında hiç kimsenin erişimi olmayacak ancak arka taraftan 2 metrelik bir duvardan atlayarak bahçeye girilebilir.Linkback: bahçe girişinin daire içine alınması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,215 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.