Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Apartmanlardaki Ara Ödemeler ...

Başlatan Tekos, Mayıs 11, 2011, 01:22:50 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba ,
Bu sitede emeği geçen arkadaşlara teşekkürü bir borç bilirim...


5 Kat 8 daire ve 4 dükkandan(zemin kat) oluşan bir apartmanda bir tane dükkanım var.Bir kaç tane sorum olacak...

1.Sorum;Dairelerden Aylık 40Tl. Dükkanlardan aylık 30 tl. aidat bedeli toplanıyor.Bu aidat bedelinin dükkanlardan yarısı olarak toplanması gerekmezmi ? Eğer yarısı olarak toplanması yönetim planında kararlaştırılmışsa bu belgeleri öne sürerek aidatınyarısı kadar ödenmesini sağlayabilirmiyim ?

2.Sorum Geçen sene apartmanın pis su kanalları ve çatısının yenilenmesi için aidatlardan toplananan para yetmediği için ek para toplatıldı ve aidatlar 7 ay süre ile 2 katına çıkarılıp para toplanıldı... Bu senede gene yönetim kurulu toplantısı yapılmış(ben katılamadım) apartman dış cephe mantolama,bahçe düzenlemesi(duvar,demir kapı vs...) için karar alınmış.Şu an hali hazırda olan aidatlardan toplanılan toplam 10.000 tl. para yetmediği için bir daha ara ödeme olarak dairelerden 500tl. dükkanlardan 250tl. toplayacaklar(sanırım arsa payları dairelerin yarısı kadar) ama bizim yer ve konu itibariyle o dükkandan aldıgımız aylık kira 150tl. bu arada ödemeler bizi çok zorluyor bunun yasal bir bağlayıcılığı varmı ? Yani bu ara ödemeleri peşin olarak ödemek zorundamıyız ? Taksitlendiremeyizmi ? Bahçe ve mantolamaya dükkanlarda katılmak zorundamıdır ? Dairelerde oturan bireyler binanın neredeyse her yerinin aynı anda yapılmasını istiyorlar sıra ile yaptırmak istemiyorlar sanırım bunun bir maddi limiti yokmu yıllık olarak..
Zaten dükkandan elde ettiğimiz gelir ara ödemelere ve aidat'a gidiyor.

3.Son olarak dükkanlar apartmanların  hangi tür masraflarına katılmak durumundadırlar ?
Yardımlarınız için şimdiden tşk ederim...
Saygılarımla...

Linkback: Apartmanlardaki Ara Ödemeler ...


  • Gösterim 8,262 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 2 Yanıtlar
2007 yılında 48000tl ye yapılması yönünde karar alınan ve 2 daire sahibinin projesi yok diye noterden ihtar çekmesi neticesinde karar uygulanmamış 2008 yılı genel kuruluna bırakılmıştı.2008 yılındaki genel kurulda kararla ilgili projelendirme yapılması yönünde oybirliği ile karar alınmıştı.Ben 7 yıldır aynı sitenin yöneticisiyim.2009-2010ve 2011 yıllarında trafoun tedaş'a devri ile uğraştım.Bu sene 2008 yılında aldığımız karar gereği olan projelendirmeyi yaptım ve ek işletme projesi ni panoya asmak ve üyelere 6 taksitte ve 5 sene evvelki  fiyatının 14,000tl eksiğine aynı firma ile anlaştık ve işi yaptık.Üyelere aralık-mayısa aylarında 6 taksitle ödeme yapması için  taahütlü mektup la ek işletme planını gönderdik.Bazı üyeler genele kurul yapılmadan ödemeyiz derler bende kendilerine genel kurulda yada mahkemece iptal edilmeyen tüm kararlar süresiz geçerlidir.Yönetim olarak ve hatta 85 konutun 57 sininde imzalı(anket) olurunu alarak uygun zaman olan ve daha ucuza yapıldığı için uygulamayı yaptık.Alınmış bir karara tekrar genel kurulu bekleyip karar almanıngereği olmadığını Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap gerekirse ödemeyenlere icra yolu gözüktüğünü söyledim.Eğer gemnel kurulu bekleseydim 5 yıl önceki fiyata yapılacaktı.Şimdi yapmakla siteyi 14,000tl kara geçirmiş oldum.Sizden bu konudaki fikrinizi belirtmenizi rica ederim.Sizden gelecek cevaba göre gerekirse olağanüstü toplantı yapacağım. Bodrum site yöneticisi

If I interested it Need  do? What advice and more?
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler