Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

APARTMANA AİT KAPALI OTOPARKIN KULLANIMI

Başlatan messsercan, Ekim 27, 2017, 03:03:59 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MERHABALAR SİTEYE YENİ KATILDIM
BELİRTMEK İSTEDİGİM DURUM ŞU Kİ APARTMANIMIZA AİT ALTINDA YER ALAN BİR OTOPARK BULUNMAKTA. BEN MOTOSİKLETİMİ KAPALI OTOPARKA PARK ETMEK İSTİYORUM AÇIKTA BIRAKMAK İSTEMİYORUM ANCAK APARTMAN YÖNETİMİ İZİN VERMİYOR. ORANIN OTOPARK OLARAK DEGİL DİGER BAZI APARTMAN SAKİNLERİNİN KİLERİ OLARAK KULLANDIKLARINI BELİRTİYORLAR. TAPUDA OTOPARK OLARAK BELİRTİLMİŞ.
İZLEMEM GEREKEN PROSEDÜR NEDİR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.
Linkback: APARTMANA AİT KAPALI OTOPARKIN KULLANIMI


  • Gösterim 2,912 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 2 Yanıtlar
Sayın messsercan;

Öncelikle yönetim planınızı ve onaylı mimari projenizi tekrar inceleyin veya inceletin. Bahsettiğiniz yerin hangi amaç için tahsisinin yapıldığını, kullanım alanının ne olduğunu net olarak ortaya koymanız gerekir.

Eğer söz konusu yer onaylı mimari projede kapalı otopark görünmekte ve de amacı dışında kullanılmakta ise yönetime söz konusu yerin amacına uygun olarak kullanılmasını aksi takdirde konu ile ilgili hukuki süreç başlatacağınızı belirtiniz. Yönetim ile irtibatınızı hiç kesmeyin ve sıkıntıyı iyi niyetle çözmeye çalışınız.

Süreç istediğiniz, daha doğrusu olması gerektiği gibi gerçekleşmez ise;

Yönetime, belli bir süre vererek amacı dışında kullanılmakta olan otoparkın eski hale getirilmesini aksi takdirde hukuki süreç başlatacağınızı belirten ihtarnameyi noter kanalı ile gönderin. Süre sonrasında da herhangi bir düzelme söz konusu olmaz ise, başka amaç için kullanılmakta olan otoparkın eski hale getirilmesi amacıyla Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Hukuki yardım alarak konuyu takip etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Saygılar.
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Merhabalar, bu durumu en net şekilde tapu dairesinden mimari projesini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Tapu yardımcı olmazsa eğer belediyedende öğrenebilirsiniz. O da olmazsa eğer gayrimenkul değerleme hizmeti veren şirketlerden dairenize özel ekspertiz yaptırabilirsiniz özel ekspertiz raporunda bu konuyu anlatırlar. Elinizde belge de olmuş olur.. Biz de gayrimenkul değerleme şirketi olarak hizmet vermekteyiz Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap adresinden bilgi alabilirsiniz.
Gayrimenkul deðerleme ve ekspertiz, Makine Deðerleme, Gemi Deðerleme, Proje Geliştirme, Proje Yönetimi, Kentsel Dönüşüm, Gayrimenkul Hukuku ve Gayrimenkul Eðitimleri alanında çözümleyici bütünleşik kurumsal hizmetler vermektedir. - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler