Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

8 Bloktan Oluşan Sitemizde Bir Blokta Oluşan Çatı Tadilatı İle İlgili Sorunumuz

Başlatan watermage, Temmuz 01, 2021, 07:34:23 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

8 Bloğu bulunan ayrıca her blokta altı daireden oluşan ve bir güvenlik klubesi bulunan  toplamda da 48 daireden oluşan bir sitede oturmaktayız. Sitemiz yaklaşık 9-10 senelik bir sitedir. Sitemizde bu zaman zarfında hiç bir zaman blok yönetimi olmamış ve tüm çalışmalar site yönetimi tarafından gerçekleştirilmiştir. Bloklarda yada ortak mahallerde yaşanan sorunlardan oluşan maliyetler 48 daireye bölünerek karşılanmıştır. Geriye dönük inceleme yaptığımda ise, 9 senelik süre zarfında 2 kez 8 blokta farklı farklı çatı tadilatları yapılmış ve bu 48 daireye bölünmüştür. Ayrıca bu süre zarfında site içi her bloğu bağlamayan yekünlü farklı tadilatlar yapılmış ve gene 48 daireye ortak bölünmüştür. Hatta bazıları ayrıca paralar toplanmak sureti ile gerçekleştirilmiştir.

Geçtiğimiz aylarda bizim bloktaki komşumuzun çatı akması sorunu gerçekleşmiş ve yönetim bunun için firmalardan teklif alıp senelik olağan yönetim toplantısına kadar bekletmiştir. Bu yönetim toplantısında da daha önceki yapılan uygulamalardan farklı olarak bu giderin bloktaki 6 dairenin ödemesi gerektiği belirtilmiştir. Şehir dışında olmam sebebi ile toplantıya katılamasam da karar metnini beklediğimi belirtmek isterim.

Olağan Yıllık Toplantıda arkadaşlarımız bu konu ile ilgili olarak yönetim planında bu durum nasıl anlatıldığı sorulduğunda; yönetim ve Yönetime destek sağlayan firma, bizde yönetim planı bulunmamaktadır diye cevap vermişlerdir. Bunun üzerine yaptığımız araştırmada yönetim planının tapudan isteyebileceğimizi öğrendik ve gerekli başvurular arkadaşım tarafından yapılmıştır.

İnsanların şahsi menfaatleri doğrultusunda farklı daha önceden yapılmayan bir uygulamayı yaptıklarını düşünüyorum. Bir sonraki yönetici çıkıpta ben böyle bir sorunda hayır 48 daireye bölünecek diye karar aldırsa nasıl bir sonuç ortaya çıkacak?! Bu sebeple karar elime geçtiğinde resmi olarak itiraz ve gerekirse mahkeme yoluna başvurmayı planlıyorum. Yorumlarınızı alabilir miyim lütfen?

Bu arada bu duruma ilave olarak olağan toplantıda 2000TL ve altındaki blok masraflarının gene eskisi gibi 48 daireye bölünerek ödenmesi ve bu tutarın üstündeki rakamların da bloklara şarj edilmesi konusunda karar aldırmışlardır. Bu durumun iyi niyetli bir davranış olmadığını düşünüyorum.

Bu arada Kat Mülkiyeti ile ilgili maddelerde itilaflı maddeler olduğunda daha önceki uygulamalar dikkate alınarak sorun çözümlenir gibi madde vardı sanırım. Bu durum için anlamlı olur mu? ayrıca bir blokta oluşan tek seferlik bu uygulama zorlaması için böyle bir sorun varken olası yönetim planı değişikliği yapmaya çalışmak nasıl karşılanır?

Yardımlarınızı ve değerli yorumlarınızı rica ederim.

Saygılarımla..
Linkback: 8 Bloktan Oluşan Sitemizde Bir Blokta Oluşan Çatı Tadilatı İle İlgili Sorunumuz


  • Gösterim 792 
  • Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler