Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Yakıt Giderlerinin Hesaplanması

Başlatan burak042, Mart 08, 2012, 08:18:06 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba Sayın Üstadlar;

3 Katlı bir binada oturuyorum zemin kat dükkan ve kat başı çifter daireden 6 daire var üst kattaki dairelerden birisi dublex ve dublex katın ara baglantısı kapatılıp çatı katından giriş kapısı açılarak kiraya verildi yani 1 dükkan 7 daireyiz.

Şimdi sormak istedigim biz merkezi sistem kömür kazanı kullanıyoruz ve ne kadar kömür alacağımızı nasıl hesaplayacagız. Kalorifer petegi bulunan dairelerin m2 sine göremi ( Bunu dememdeki amaç normalde zemin katın bodrumuda iş yerine ait projede bodrumda petek yok ama iş yeri oraya bir küçük oda çıkarıp orayada petek koymuş) hesaplayacazgız veya dairelerin konumuna göre dairelerdeki petek metrekareleri farklı (mesela ben orta katta oturuyorum dublexte nerdeyse benim petegin iki katı büyüklügünde petekler var ) peteklerin m2 sine göremi kömür alacagız.

kat mülkiyeti kanuna göz attım ama bişey anlamadım ısı ölçmeye yarayan cihaz felan yok bizde ve bina iskan ruhsatı 2010 da alındı bina yeni 2 yıllık bina buna göre bana kömürü alırken daire m2 sine göremi alacagız yoksa petek m2 sine göremi bu konuda bilgi ve kaynak verirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler

İyi Çalışmalar...
Linkback: Yakıt Giderlerinin Hesaplanması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 10,144 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Arkadaşlar lütfen bilgisi olan biri cevap verebilirmi? Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp