Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Tarafıma İcra Takibi Açılmış İse..

Başlatan mühendis, Ocak 17, 2009, 03:57:59 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayın Admin Merhaba
Öğrenmek istediğim iki husus bulunmaktadır.
1) 29 Ekim 2008 tarihli iletime bugüne kadar cevap verilmemiştir. Nedenini merak etmekteyim. Bilgi verirseniz memnun olacağım.
2) Yönetimi dava etttim. Dava devam etmektedir. Bu duruma rağmen gecikme faizleri ödenmediği gerekçesiyle yönetim tarafından hakkımda icra takibi başlatılmış bulunmaktadır. Dava sonuçlanıncaya kadar bu icra takibinin durdurulması veya kaldırılması için nasıl talepte bulunabilirim.
Acilen bilgi verirseniz memnun olacağım saygılarımla.

Linkback: Tarafıma İcra Takibi Açılmış İse.. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 7,748 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıt
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Sayın Admin Merhaba
Öğrenmek istediğim iki husus bulunmaktadır.
1) 29 Ekim 2008 tarihli iletime bugüne kadar cevap verilmemiştir. Nedenini merak etmekteyim. Bilgi verirseniz memnun olacağım.
2) Yönetimi dava etttim. Dava devam etmektedir. Bu duruma rağmen gecikme faizleri ödenmediği gerekçesiyle yönetim tarafından hakkımda icra takibi başlatılmış bulunmaktadır. Dava sonuçlanıncaya kadar bu icra takibinin durdurulması veya kaldırılması için nasıl talepte bulunabilirim.
Acilen bilgi verirseniz memnun olacağım saygılarımla.Sayın üyemiz,

1. nolu maddenize bu sormuzda cevap veremiyoruz. Sorunuza aramalarda rastlar isek ayrıca cevap verebiliriz.

Malesef geçmişteki sorularınızı hatırlayamayabiliriz. Bu sebeple soruları başka bölümlerde sorarken konuyu özetlemenize ihtiyacımız vardır.

2) Yönetimi sizi borçlandırdığı bir sebeple ile dava etmiş iseniz, size bu davanızın karşılığında açılan icra takibine  itiraz ediniz. Kendileri size bu icar takibine yaptığınız itirazdan dolayı dava açar iseler, açılan bu davda kendi açtığınız davayı öne sürerek ilgili davda bekletici mesele yapılmasını talep ediniz.
Bu talebiniz bazen olumlu , bazen olumsuz karşılanır.
Dikkat ediniz bu tip alacak-itiraz davalarında hangi tarafın açtığı dava önce bitip, yargıtayda aynen onanırsa diğer tarafın açtığı dava aksine hareket edilebilmesi güç olduğu için açan tarafın aleyhine sonuçlanır.

İyi günler dilerim. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Sayın Admin Merhaba,
29 Ekim 2008 tarihinde gönderdiğim mesajın hatırlanmadığını belirtmektesiniz. Söz konusu mesaj aşağıya aynen aktarılmıştır. Kısa zamanda cevaplandırılırsa mutlu olurum.
1) Kooperatif malı olan bir trafo mevcuttur. Bu trafoda bütün kooperatif üyelerinin, doğal olarak eşit oranda hakları bulunmaktadır. 29.07.2007 tarihinde kooperatif feshedilerek site yönetimine geçilmiştir. Ancak, bir kenarda duran trafo tasfiye kurulunca elden çıkarılmamıştır. Bir kenarda duran trafonun kooperatifin tasfiyesinden sonra site yönetimine devredilmesine ve site yönetimince satışının sağlanmasına, stışından elde edilen paranın kooperatif üyelerine eşit oranda dağıtılmasına ilişkin bir tasfiye kurulu kararı, bir kooperatif genel kurul kararı da mevcut değildir.
Bütün bunlara karşın, site yönetimi, bu trafoda nedir burada diyor ve satıyor. Parasını da o zaman kooperatif üyesi olan kendisine yakın gördüğü bazı kişilerin paylarına düşen miktarda, ödeyecekleri aidatlarına mahsuben ödemiş gibi gösteriyor. Buna ilişkin imza alıyor. Ancak kooperatif üyelerinin çoğuna böyle bir şeyi duyurmuyor bile.
Şimdi, kooperatif üyeliğinden gelen bir kat malikinin, site yönetiminden bu konuda bilgi alabilmesi için kat malikleri kurulu toplantısını mı beklemesi gerekecektir.
Yani site yönetiminden; trafonun kendilerine teslim edilmesine, site yönetimince satışının yapılmasına, bedelinin kooperatif üyeliğinden gelen site sakini kat maliklerinden bazılarına, hak ettikleri kadar dağıtılmasına ilişkin bir belge veya belgeler olup olmadığını öğrenebilmek için, yönetim kuruluna gönderdiği bilgi alma dilekçesine, yönetim kurulunca cevap verilme zorunluluğu yok mudur. Böyle bir zorunluluk yok ise, gelecek genel kurulu iki yıl sonra yapacak olan yönetimden bu konudaki bilgi, taa genel kurulda mı alınabilecektir. Site yönetiminin yaptığı işler konusunda periyodik olarak kat maliklerini bilgilendirme zorunluluğu yok mudur.
2) Biliyorsunuz ki Kamu Kurumları ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları için 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanunu bir zorunluluk getirmiştir. Diğer kurum ve kuruluşlar için  bu yasaya uymak zorunluluğu bulunmuyor görünse de, pratikte daha geniş kapsamlı bir şekilde uygulandığı görülmektedir.
Hadi diyelim ki; Site yönetimleri tüzel kişiliğe sahip olmadıkları için bilgi edinme yasasına tabi değildirler.
Bu bakımdan, site yönetimleri talepte bulunan  kat malikini genel kurullar dışında iki satır yazı ile bilgilendirmek zorunda olmasalar bile, duyuru panosu yaptırıp, site ile ilgili yaptıkları işlere, gelişmelere ilişkin bilgilendirme yazılarını bu duyuru panosuna asarak, kat maliklerini toptan bilgilendirme görevleri, mecburiyetleri yokmudur.
Bu hususlarda acilen bilgilendirilebilirsem çok makbule geçecektir.
Saygılarımla. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.