Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

SGKsız çalıştırılan apartman görevlisi hk.

Başlatan apartman maðduru, Kasım 22, 2016, 03:10:42 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,
Yaklaşık 7 senedir bir apartmanda kat malikiyiz ama bunun büyük kısmında kat kiracılarımızda idi. Son 2.5. yıldır ise biz oturuyoruz. Apartman aidatlarımızı 1,5 sene öncesine kadar düzenli olarak ödedik. Bu esnada kendisini hiç tanıma fırsatımız olmayan önceki apartman görevlisinin apartmanda 3 yıl önce sigortasız çalıştırıldığı (kira alınmadan çalıştırılması nedeni ile.) için apartmanı dava etmek üzere olması üzerine apartman yöneticisi tarafından kendisi ile anlaşma yoluna gidilmesi sonucunda daire başı kat maliklerinin yüklü bir miktar para ödemeleri talep edilmiştir. Bu paranın bir kısmının (12/17) kat maliki tarafından şifai olarak ödendiği (makbuz karşılığı) tarafımıza ifade edildi. Takip eden günlerde apartman yöneticisinin ailevi nedenlerden ötürü apartmandan ayrılması neticesinde yöneticilik görevini sürdüremeyeceği için apartmanı mahkemeye verdiği belirtildi. Takip eden mahkeme neticesinde 1 apartman sakini tarafından en alt katta bulunan dükkanda kiracı olarak bulunan kişinin mahkeme heyetine yönetici olarak önerilmesi üzerine mahkeme heyeti dükkan kiracısını yönetici olarak atadı ancak dükkan kiracısı 8 ay sonra dükkan sahibi ile anlaşamadığı için dükkandan ayrılmak durumunda kaldı. Bu arada karar defterlerinin asılları mahkeme heyetinde olduğundan (yaklaşık 1 senedir.) apartman aidatı kat maliklerinin ortak kararı ile yaklaşık 1,5 sene süre toplanamadı. Geçen süre zarfında apartman yöneticisiz kaldığı için komşulardan bir tanesi kapımızı çalarak biriken aidatların ve her hangi bir resmiyeti olup olmadığı belli olmayan (karar defterine ulaşılamadığı için) önceki apartman görevlisinin mahkemeye vermekten belirli bir tutar karşılığında anlaşılarak vaz geçtiği belirtilen tutar üzerinden kendisine bu tutarın ödenmemesi durumunda mahkeme yoluna başvuracağını belirterek bu paraları bizden talep etmektedir. Bu konu ile ilgili görüş ve önerilerinizi alabilir miyiz? Biz bu paraları ödemekten kaçmıyoruz ancak yetkili kişilere evrak karşılığı yasal yollardan bu paraların ödenmesi gerektiğini düşündüğümüz için sizlerden bilgi istemekteyiz. Bunu halihazırdaki yöneticiye mi vermek gereklidir? Olası bir icra takibinde nasıl hareket etmek gereklidir?
Mahkemeden tevdi mahalli belirlemesini istememiz doğru olur mu? (Eski yöneticinin adres ve TC numarasını bilmiyoruz.)
Linkback: SGKsız çalıştırılan apartman görevlisi hk. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 2,740 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.