Katmülkiyeti.Com


Reklam Alanı !

Kat Malikinin Aidat Yükümlülüğü Ne Zaman Başlar???

Başlatan murat gençtürk, Mayıs 27, 2008, 03:39:29 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kat malikinin aidat yükümlülüğü,kat malikleri kurulunun oluşumundan itibaren mi ,yeni yapıda geçici olarak seçilen yöneticinin bina yönetimi için gerekli işletme defteri karar defteri tahsilat makbuzu gibi işlemleri resmi olarak tamamladıktan sonra mı başlar?Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linkback: Kat Malikinin Aidat Yükümlülüğü Ne Zaman Başlar??? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 13,693 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıt




Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Kat malikinin aidat yükümlülüğü,kat malikleri kurulunun oluşumundan itibaren mi ,yeni yapıda geçici olarak seçilen yöneticinin bina yönetimi için gerekli işletme defteri karar defteri tahsilat makbuzu gibi işlemleri resmi olarak tamamladıktan sonra mı başlar?Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap




KMK, l'den çokbağımsız bölümü kapsayan binalardaki mülkiyet, kullanım ve yönetim esas ve usullerini hükme bağlayan bir ka
nundur. Bu Kanun hükümlerinin uygulanabilmesi için anagayrimenkulde kat mülkiyetine geçilmiş olması veya 12. maddede açıklandığı üzere kat irtifakı kurulmuş olup da yapınınn fiilen tamamlanmamış ve bağımsız bölümlerin'üçte ikisinin fiilen kullanılmaya başlanılmış olması şarttır.

O halde kat malikleri kurulunun oluşumundan itibaren aidat yükümlüğü başlar. Yönetici seçildikten sonra diğer defterler yönetici tarafından tamamlanacaktır.

Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Arama Parametleri Oluştur[/url]

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Selam,ben iki bloklu bir sitenin yöneticisiyim, A blok 2007 yılında tamamlanarak yapı kullanma izni alınıp oturulmaya başlandı ve yönetim oluşturuldu.B blok ise 2008 yılında tamamlandı ve 23 mart 2008 tarihinde yapı kullanma izin belgesi alındı.B blokta ilk daire temmuz 2008 oturmaya başladı,müteahhit ve çocukları ise kasım 2008 taşınarak B blokta oturmaya başladılar.Müteahit ben taşındığım aydan itibaren aidat öderim öncesinde bana bir hizmet vermediniz ki diyor.B bloğun aidatlara katılımı oturma ruhsatının alındığı tarihmi yoksa oturulmaya başlanıldığı tarihmi olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Kat malikinin aidat yükümlülüğü,kat malikleri kurulunun oluşumundan itibaren mi ,yeni yapıda geçici olarak seçilen yöneticinin bina yönetimi için gerekli işletme defteri karar defteri tahsilat makbuzu gibi işlemleri resmi olarak tamamladıktan sonra mı başlar?Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap




KMK, l'den çokbağımsız bölümü kapsayan binalardaki mülkiyet, kullanım ve yönetim esas ve usullerini hükme bağlayan bir ka
nundur. Bu Kanun hükümlerinin uygulanabilmesi için anagayrimenkulde kat mülkiyetine geçilmiş olması veya 12. maddede açıklandığı üzere kat irtifakı kurulmuş olup da yapınınn fiilen tamamlanmamış ve bağımsız bölümlerin'üçte ikisinin fiilen kullanılmaya başlanılmış olması şarttır.

O halde kat malikleri kurulunun oluşumundan itibaren aidat yükümlüğü başlar. Yönetici seçildikten sonra diğer defterler yönetici tarafından tamamlanacaktır.


Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp