Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Görevli Tazminatı

Başlatan cmkdnz, Şubat 08, 2019, 07:39:11 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ben yeni bir daire aldım bu dairenin eski geçmişe dönük görevli tazminatı var mış? Ben evi almadan önceki daire sahiplerinin ödemiş olduğu demirbaş parasından bina görevlisinin geçmiş 3 yıllık tazminatı ödemişler ancak bina yöneticisi şimdi beni borçlandırmış geçmiş tazminat ben demirbaştan ödedim herkez 150 tl ödeyecek diye  bunun hukuki bir yanı var mı yoksa ne yapmalıyım
Linkback: Görevli Tazminatı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,197 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
İş Kanunu'na göre "işveren değişikliği" halinde eski ve yeni işveren çalışanların kıdem tazminatlarından ve özlük haklarından iki yıl boyunca müteselsilen sorumludur. İki yıldan sonra geriye doğru tüm kıdem ve özlük haklarından yeni işveren sorumludur.
O halde siz de bağımsız bölüm maliki olarak apartman görevlisinin işvereni olduğunuzdan tapu devrinin yapıldığı tarihi esas alarak durumunuza karar verin.
Bu durumda eğer örneğin bağımsız bölümü 1 yıl önce devir aldı iseniz , kalan 2 yıldan eski malikin sorumlu olduğunu, kıdem tazminatlarının olağan olarak her yıl toplanması ve bir fonda birikmesi gereğini de ifade ederek, yöneticinin 2 yılı eski malikten talep etmesinin görevi olduğunu hatırlatın.
İcra takibi vs. başlatırlarsa borcu ödeyin. Eski malikten siz talep edin. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.