Katmülkiyeti.Com

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

elektrik parasını yönetim artırabilirmi?

Başlatan 312halil, Haziran 01, 2013, 06:36:43 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özel trafolu sitelerde elektrik parası normal resmi satış fiyatına göre yüzde 30-40 artırabilirmi? bu fazla alınan paraları sitenin genel giderlerinde kullanılmak isteniyor. 100 kw kullananda var 1000 kw kullanan var. sonuç olarak tüm üyelerin genel giderlere eşit olarak katılması gerekmezmi??
Linkback: elektrik parasını yönetim artırabilirmi? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,304 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt




Oluşabilecek Bakım ve dağıtım maliyetleri dışında Site Yönetimleri elektrik fiyatlarının birim ücretlerini keyfi uygulayamazlar.
Ortak alanların aydınlatılması veya ortak tesislerin elektrik giderleri için süzme sayaçlarla bu bölümlerde kullanılan bedeller ayrıca hesaplanarak toplam fatura bedelinden düşülmelidir. Ortak alanlara harcanan bedeller ise "İşletme Bütçesi" içinde değerlendirilerek yönetim planındaki ilgili hükme göre , böyle bir hüküm yoksa Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 20'ye göre arsa payı oranında bağımsız bölümlere dağıtılmalıdır.
EPDK'ya ( Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) şikayet ediniz. Sulh Mahkemesinde ayrıca dava açabilirsiniz. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.