Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

elektrik parasını yönetim artırabilirmi?

Başlatan 312halil, Haziran 01, 2013, 06:36:43 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özel trafolu sitelerde elektrik parası normal resmi satış fiyatına göre yüzde 30-40 artırabilirmi? bu fazla alınan paraları sitenin genel giderlerinde kullanılmak isteniyor. 100 kw kullananda var 1000 kw kullanan var. sonuç olarak tüm üyelerin genel giderlere eşit olarak katılması gerekmezmi??
Linkback: elektrik parasını yönetim artırabilirmi? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,216 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Oluşabilecek Bakım ve dağıtım maliyetleri dışında Site Yönetimleri elektrik fiyatlarının birim ücretlerini keyfi uygulayamazlar.
Ortak alanların aydınlatılması veya ortak tesislerin elektrik giderleri için süzme sayaçlarla bu bölümlerde kullanılan bedeller ayrıca hesaplanarak toplam fatura bedelinden düşülmelidir. Ortak alanlara harcanan bedeller ise "İşletme Bütçesi" içinde değerlendirilerek yönetim planındaki ilgili hükme göre , böyle bir hüküm yoksa Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 20'ye göre arsa payı oranında bağımsız bölümlere dağıtılmalıdır.
EPDK'ya ( Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu) şikayet ediniz. Sulh Mahkemesinde ayrıca dava açabilirsiniz. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp