KatMulkiyeti.Com Her Bininci Üyesine Tam İçtihatlı ve Açıklamalı Kat Mülkiyeti Kanunları Seti Hediye Etti. Sıra 13.000 Üyede!

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: Bina dış cephesinde malik tarafından yapılan değişiklikler  (Okunma sayısı 7693 defa)

Sayın İlgililer,

Avcılar/ANBARLI'dan yazıyorum.4 Katlı Bahçeli bir apartman da 12 daireyiz.Yola bakan kısımda 1 daire/Arka kısımda ise 2 daire bulunmaktadır.Yola bakan Daire  Giriş katındaki daire sahibi Yönetimdeme yaptığı daha evvel ki müracaatı red olmasına rağmen
izin almaksızın binanın yola bakan cephesindeki mutfak camını yıkarak aşağıya kadar kapı yaptı,ayrıca arka taraftaki bir cam ile arkaya çıkış kapısını birleştirerek  tek bir parça haline getirerek zevksiz ve binanın görüntüsüne ters renkler de kullanarak bir onarım gerçekleştirdi.

Bu durumda diger 11 Daire sahibinin Hukuki hakları nelerdir,Hukuki bir işlem için Belediye ye ön müracaat gerekirmi yoksa Direkt olarak
Sulh mahkemesine mi gitmek gerekiyor.Bu konuda yönetim olarak ne yapmamız gerekiyor.Toplantı yaparak karar alınacakmı?

Binamızın Kat irtifakı vardır yeni kanuına göre daha bir işleme başlamadık.Bu durum Mahkemeye taşınırsa Tadilatı yapan kat maliki Aidat ve diğer genel gider paylarını ödememezlik yaparsa bu durumda ne yapacağız.

Saygılarımla,


  • Okunma sayısı 7693 defa
  • 0 Yanıt
Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter