Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

aidat sorunu

Başlatan rammsteintr, Mayıs 24, 2019, 08:27:37 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ben evimi agustos 2018de ekim 2018 teslimiyeti ile aldım.nisan 2019da bir sürü sorunla birlikte evi teslim ettiler.ama trafo sorunu olduğu için evimde elektirik yok.yönetime evidmde elektrik olmadığını söylediğimde çözeceğiz diyorlar ama hala somut bi adım yok 1 aydır.şimdi benden nisan mayıs ayı aidatını vermemi istiyorlar.ama ben elektrik olmadığı için oturamadığım evimin aidatını ödemek istemiyorum.şimdi bunun için ne yapmam lazım.sonuçta evim kullanıma elverişli değil şuan.yardımcı olursanız çok sevineceğim.
Linkback: aidat sorunu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,065 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
KMK Madde 20'de anagayrimenkulün genel giderlerine katılma oranına ilişkin "Kat maliklerinden her biri...." demektedir. Yani aidat ödeme zorunluluğunuz malik sıfatı kazandığınız tarihte başlar. Malik sıfatı da tapuya tescil ile kazanılır. İlgili bağımsız bölüme malik olduğunuz tarihten itibaren aidatları ödemekle mükellefsiniz. Oturup oturmamanızın önemi yoktur. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.