Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Aidat kime ait ve Yönetim planımız var mı yok mu

Başlatan cylnada, Temmuz 17, 2016, 12:09:35 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler
Bir durum açıklaması ve 3 sorum var. Yardımcı olursanız sevinirim. 

DURUM AÇIKLAMASI:
Sitemiz değişik metrekareli 168 daireden oluşmakta olup 50-60 adedi arazi sahibi olmasi sebebiyle bir vakifa ait.

1 temmuz itibariyle iskan aldık. Ama bizler tapumuzu daha önce aldığımız için bizde kat irtifakı yazıyor. Mutahit firma 1 temmuzda iskanı aldığı gibi gerekli belgeleri işlemlerin yapılması için vakıf yetkilisine vermiş ve dairelerin teslim işlemleri hala devam ediyor. Önümüzdeki hafta sonuçlanması bekleniyor.

Yarın ilk toplantıyı yapıyoruz yönetici seçip kararlarımızı alacağız.
Yasada belirtildiği gibi 15 gün önceden toplantı çağrısı yapıldı. Toplantıyı haber etmek için vakıfa gittim "henüz daireleri teslim almadık işlemler devam ediyor. Bizi ilgilendirmiyor. Biterse katılırız" dediler. Zaten vakıf teslim aldıktan sonra mahkemeden satış kararının çıkması 2-3 ayı buluyormuş.

SORULARIM
1- yarınki toplantıya vakıfın teslim alacağı dairelerin temsilini vakıf mı yapacak yoksa henuz işlemler bitmediği için mutahit firma mı?

2- sözü edilen dairelerin henüz boş olduğu için temmuz aidatı yükümlülüğü var mıdır? Varsa vakıfa mı ait yoksa mütahit firmaya mı? Vakıfa teslim edildikten sonra spk uzmanı vakıflar müdürlüğü gibi işlemlerden sonra satış kararı çıkıyor ve oyle satıyorlarmış. Şuan resmi teslim işlemleri sürüyor. Ne aşamada bilmiyorum. Ancak mütahit "buralarda hiçbir mutahit aidat vermez iskan aldıktan sonra vakıftan alırsınız" diyor.

3- taşeronlara iş karşılığı verilmiş, mutahite ait olup henüz satışı yapılmamış veya dairesini satın alıp da henüz taşınılmamış boş daireler için aidat çıkarılacak mı? Dolu veya boş dükkanlar için aidat çıkaralacak mı?
Bu soru için bazı yerlerde; yönetim planında yeralan boş dairelerle ilgili açıklamalar doğrultusunda işlem yapılır gibi birşeyler okudum. Oysa ortada bi yönetim planı yok. Nette bakındığımda inşaat öncesi yapılıp tapuya verilmeli diye okudum ama firmaya sorduğumda "yönetim planı mı o da nedir" karşılığını aldım. Birtek bana verdikleri bi liste ve o listede daire numarası ve dairenin arsa pay oranı kaç o var. 3-4 sayfalık liste. Başka birşey yok. Sözde yönetim planı olacaktı sözde aidatlarla ilgili açıklama yapılacaktı vs vs vs...

Ama ilginç olan şu; tapu belgemin üzerindeki açıklamalar bölümünde YÖN.PLANI:yönetim planı 21/08/2015 yazıyor.

Bizim yönetim planı var mı yok mu? Varsa mütahit niye "yönetim planı mı o da nedir" diyor. Ve eğer varsa orda aidat bölümünde boş dairelerle ilgili "alınmayacak" kararı varsa napabiliriz?

Yada şöyle diyelim. "Yönetim planının canı cehenneme...Biz ilk toplantıda yöneticiyi seçip almak istediğimiz tüm kararları alalım" diyebilir miyiz?
Linkback: Aidat kime ait ve Yönetim planımız var mı yok mu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,171 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.