Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

3 ay ek aidat toplanması kararı ve yönetimin yükümlülüğü

Başlatan sardunyasitesi, Nisan 02, 2018, 07:26:34 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Değerli üyeler,

Olağanüstü genel kurul toplantısında, aidatlar borçları karşılayamadığı için, mevcut aidatlara ilave  3 ay ek aidat toplanma kararı alındı. Yönetim kurulu 1 başkan ve 2 yardımcıdan oluşuyor. Yönetici seçiminde , başkan aidattan tam muaf, yardımcılar yarım muaf kararı var. Peki bu ek aidatlar için, yönetim kurulunun muafiyeti devam eder mi, yoksa 3 ay tam aidat ya da yarım aidat nasıl bir ödeme yükümlülüğü söz konusudur. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Linkback: 3 ay ek aidat toplanması kararı ve yönetimin yükümlülüğü Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,794 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Borçlarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıt
Değerli Yönetici,

Yönetim kararı esasdır. Bu sebepten dolayıdır ki 3 ay ek aidatı da yönetim kurulu başkaınından alamazsınız. aynı şeklide yardımcılarından da yarımşar olmak üzere toplamda 1,5 aylık aidat talep etmeniz gerekmektedir.

Lakin bu kararı alırken bedel açıklamada aidat ifadesi yerine, Örneğin;
Giderlerin karşılanabilmesi için tüm sakinlerimizden ilave olarak 120 tl toplanmasına ve bu bedelinde 3 eşit taksit halinde toplanmasına karar verilmiştir.
deseydiniz, işte o zaman başkan ve başkan yardımcısı da bu bedelleri ödemekle hükümlü olurdu.   ( Aidat tutarı 30 TL örnekleme yaptım.) Mesajı Paylaş

Sayın Mutlu29,

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
Burda takıldığım nokta, sonuç itibarıyle 3 ay ilave para toplanıyor, emsal olarak da aidat tutarı kadar deniliyor, peki bu durum sizin yazdığınız örnekle aynı yorumlanamaz mı? amaç giderleri karşılamak için ilave toplanmasına karar verilen para ve tutarı belirlerken de aidat eşdeğeri denilmiş. Böyle bir durumda amaç mı önemli yoksa seçtiğiniz kelimeler mi? Kaldı ki yönetim kuruluna, bir yıllık görev süresinde aylık ödenecek aidatlar için muafiyet  verilmiş. Konuyu bir de bu yönüyle değerlendirirmisiniz.
Teşekkürler. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp