Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

zemin kat ısı yalıtımı ortak gidermidir

Başlatan hackselim, Şubat 23, 2016, 11:03:33 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

biz zemin katta oturuyoruz bulunduğumuz binanın yapılırken çevresinin yalıtımı yapılmış ama alt yani bodruma bakan taraflar ısı yalıtımı yapılmamış. bizde bodrum katı ortak alan olduğu için birde nasıl çatı katı aktığında bu binanın ortak gideri sayılıyorsa alt katın yalıtımıda ortak giderden karşılansın diye yönetime baş vurduk. yönetim altın yani bodrum katının bizi alakadar ettiğini onlarla alakası olmadığını ileri sürdü ve kabul etmedi nasılki bizi asansör kullanmadığımız halde asansör giderlerine ortak ediyorlar onlarında  binanın alt tarafına yapılacak ısı yalıtımında ortakolmaları gerekmiyormu. üstelik benim dairemin altını toplantı salonu yaptılar sırf hava almıyor diye yanlardan pencere şeklinde delikler açtılar şimdi binamın altıından vuran soğuk dahada arttı .
bu konuda ne yapabilirim lütfen bana bir yol gösterin.
Linkback: zemin kat ısı yalıtımı ortak gidermidir


  • Gösterim 18,761 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Özetle şikayetinizde haklısınız .
Bodrum alanı ortak alandır , ortak alandan doğan şikayetiniz çözülmek durumundadır .
Konuyu genel kurulda komşularınızla görüşün.
Burada yazdığınız hususları aktarın.
Genel kurul öncesinde yönetime bir noter ihtarı çekebilirsiniz .
Böylece konuyu daha ciddiye alırlar .

Diğer taraftan ;
Toplantı odası haline dönüştürülen alan belki sığınaktır , belediyeden mimari projeyi inceleyin.
Duvarlarda ortak yer dahi olsa kat maliklerinin 4/5 onayı olmadan pencere ve geçitler açılamaz . Bu yaptıkları ve dolayısı ile Bodrum alanın daha soğuk olmasına sebep oldukları işi yaparken bu çoğunlukta bir genel kurul kararı almışlar mı? Kontrol edin.
Yönetici ve genel kuruldan netice alamaz iseniz ( genel kurulda şikayetinizin tutanağa geçmesini sağlayın veya imza sırasında itirazi kaydınızı kısaca yazın) o taktirde eski hale getirme davası açabilir, davaya şikayetlerinizi iletebilir, Isı yalıtımının ortak giderlerden karşılanması gereğini de ilave edebilirsiniz .
Bu nitelikte açılacak bir dava sonuçlanmadan yönetim ısı yalıtımının yapılması yönünde kat maliklerine girişimde ve teklifte bulunacaktır.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler