Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yönetimden habersiz ağacı budatan kat maliki

Başlatan sardunyasitesi, Mayıs 18, 2011, 09:29:26 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Değerli üyeler,
Ben yönetim kurulundayım, ama bir komşumuz site ortak bahçesinde, evinin penceresi önüne denk gelen çam ağacını, ağaç 10 metre  ve alttan 7 metresi sadece kütük kalmış, üstte 3 metrede dallar kalmış halde kendi bildiğince budatmış. Bir de budatma parasını yönetim ödesin diyormuş. Şimdi bahçede direk mi var ağaç mı belli değil. KMK'na göre ortak alanlarda 4/5  çoğunluk olmadan birşey yapılamıyor. Ama bu komşu kimseye sormadan ağacı kütüğe çevirmiş. Şimdi ağacı kökünden kesmek daha mantıklı bir çözüm görünüyor.
Peki bu komşuya, kafasına göre bu işi yaptığı için bir müeyyide uygulanabilir mi? Yoksa herkes istediği gibi bahçede istediğini yapar, böyle bir şeye KMK zaten 4/5 şartı koymuş. Yönetim olarak ne yapabiliriz. Dava ya da cezai bir yaptırımı var mıdır?
Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Yönetimden habersiz ağacı budatan kat maliki


  • Gösterim 6,027 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler