Katmülkiyeti.Com

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yazlık sitededeki kullandığımız bahçe de haklarımız.

Başlatan atletik, Eylül 03, 2017, 08:16:47 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

 Merhaba, biz 20 villası bulunan yazlık  sitede bir eve sahibiz, evimizin taban alanı 45 m2 ön ve arka bahçe alanı 136m2. (site düzenlemesi yapılırken 1m yüksekliğinde duvarlarla çevrili) Tapudaki  arasa payı 6092 m2 lik arsada 1/20, bu durumda bizim bakımını yaptığımız bahçe (136m2 olan) ortak alan mı oluyor? Tüm evler bizim durumumuzda  (evler dublex villa)
Not :tapuya yönetim planı işletilmemiş.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.İyi çalışmalar dilerim.
Linkback: Yazlık sitededeki kullandığımız bahçe de haklarımız. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,874 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt




Sayın atletik;

(1) Yazlık sitedeki dubleks evinizin önü ve arkasında bulunan ve de etrafı duvar ile çevrili 136 m2 alana sahip bahçenizin ortak alan olup olmadığı, belediye imar biriminde bulunan onaylı mimari projenin incelenmesi ile anlaşılabilir.

Benim değerlendirmem ortak alan olabileceği yönündedir. Yapım aşamasında müteahhit tarafından muhtemelen eşit oranda çevrilmiş olabilir. Öncelikle belediyenin ilgili biriminden kontrolü yaptırın. Tapu idaresinden alacağınız bilgi ise hukuken geçerli olan en doğru bilgidir.

(2) Tapu idaresine tescil ettirilmiş site yönetim planınız yok ise, bu durumda yönetim planı olmaksızın Kat Malikleri Kurulu Kararları, 634 s Kat Mülkiyeti Kanunu, 4721 s Türk Medeni Kanun ve yürürlükte bulunan diğer Kanun hükümlerine göre yönetim sürecini gerçekleştirebilirsiniz.

Saygılar.
Mesajı Paylaş
Yazdıklarımın hukuki bir geçerliliği yoktur. Bilgi paylaşımıdır. Doğruluğu tartışılır.
Hak ve Sorumluluklarınızı ''Yönetim Planı'' ve ''634 s KMK'' nu inceleyerek öğrenebilirsiniz.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.