Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Üst Kattan Akan Su

Başlatan izmir1923, Ocak 06, 2022, 09:15:44 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zemin kat dükkan sahibiyim. Üst kattaki dairenin içini yıkadıklarında tavandan su sızıntısı oluyor. 1 metre çapında bir alandan su damlıyor, hatta bu alanda tavanda çökme oluştu. Bu çökme 20cm derinliğinde 20 cm genişliğinde.

Ayrıca tuvalet giderlerinin olduğu boru çevresinde hafif hafif sararmalar var, belli ki su sızıntısı var. Ortalama 1 metre çapında.

Üst kat dairedeki kiracı umursamıyor, ev sahibi desen telefonlara çıkmıyor. Bu durum bir yılı aşkın süredir böyle. Tavanda göçük var. Zaman zaman su akıyor.

10 gün önce tekrar gidip uyardım. Önlem almazsanız benim işyerimde kalan atık su borularınızı iptal edeceğim dedim. Ancak yine umursamadılar. 10 gün sonra banyolarına denk gelen yerdeki boruyu açarak içerisine köpük sıktım. Doğal olarak su tahliyesi olmayınca dairelerinde kaldı su. Tesisatçı çağırıp klavuz ile açtırmışlar.

Bugün telefonda tartıştık. Evini su bastığını eşyalarının zarar gördüğünü söylüyor. Bende bir yılı aşkın süredir benim dükkanımı su basıyor, siz umursamıyorsunuz dedim. Dairenizde gerekli tadilatı yapın yoksa tekrar kapatırım dedim. Geri açılmaması içinde çimonto-kum karışımı harç hazırlayıp boruları kapatmayı planlıyorum.

Benim işyerimdeki üst katın pis su giderlerini kapatmam suç mu ?
Benim işyerimdeki bu borulardan ve ayrıca boru olmayan yerlerde tavandan akan su için üstteki dairenin sorumluluğu nedir ?

Boruları kontrol ettirdim, bina ana tesisatı değil, sadece o daireye ait borular. Tavandan akan su da bu daireden geliyor. 1 yıl öncesinde whatsapp üzerinden tavandaki göçüğü resim çekip atmıştım, kaydı mevcut.

Daire içerisinden müdahele edilip derz dolguları yenilenmesi gerekiyor, ayrıca kapı kenarları sudan çürümüş ve ev yıkandığında buralardan su sızıntısı oluyormuş. Ayrıca pis su giderlerinin bağlantı yerlerinde hata var. Tüm bunların düzeltilmesi olmadığı için işyerimin tavanında hasar var ve o bölüme denk gelen yerleri kullanamıyorum.

Sizce ne yapmalıyım ?
Linkback: Üst Kattan Akan Su


  • Gösterim 440 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler