Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

sonradan balkon yapma isteği

Başlatan eldorado, Eylül 15, 2010, 02:38:34 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bitişik dairede oturan komşum, benim balkonumun bir metre ilerisinde bulunan penceresinden başlamak üzere kendi dairesine balkon yapmak istiyor. Hem çok yakın olacağından, hem görüş açımı kapatacağından, hem de dairemin değerini olumsuz yönde etkileyeceğinden, imza verip kabul eden diğer maliklerin aksine bu isteği kabul etmedim.Yani bir tek ben imzalamadım.Benim açımdan asla kabul etmeyeceğim bir durum.
Sorum şu:
Benim imzam olmadan, red kararıma rağmen bu balkon yapılabilir mi? Şayet kanuna aykırı şekilde yaparsa -ki sanmıyorum- izlemem gereken yol nedir?
Teşekkür ederim...
Linkback: sonradan balkon yapma isteği


  • Gösterim 16,505 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Alıntı YapSorum şu:
Benim imzam olmadan, red kararıma rağmen bu balkon yapılabilir mi? Şayet kanuna aykırı şekilde yaparsa -ki sanmıyorum- izlemem gereken yol nedir?
Teşekkür ederim...

Sizin rızanız olmadan kat mülkiyeti kanununa göre böyle bir yapısal değişiklik yapılması mümkün değildir. Sulh mahkemesinde eski hale getirme davası açarsanız davayı kazanırsınız.

Ancak daha kolay olan yol, eğere belediye sınırları içerisinde iseniz belediyeye   başvurarak  onaylı projeye aykırı olarak değişikliklerin yapıldığını şikayet ediniz. Belediye kısa zamanda eski hale getirilmesini sağlayacaktır. Belediyede şikayetinizin faydalı olmadığını düşünürseniz yazılı şikayet dilekçesi veriniz.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler