Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Rutubet

Başlatan Enisyilmazenis, Eylül 24, 2016, 11:02:00 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba  yarı bodrum daire miz in duvarları rutubetli . Bu rutubeti gidermek için dış cepheden kazi çalışması ile temel e inip  sıvama ve izolasyon yapılması gerekiyor .bu nu site sakinleri ortak mı öder . Yani site yönetimi yaptırıp ev sahiplerinden mı toplar . Yoksa daire sahibi mı karşılar hepsini ... Teşekkürler....
Linkback: Rutubet Mesajı Paylaş


  • Gösterim 3,034 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Eylül 25, 2016, 07:26:05 ös #1 Son düzenlenme: Eylül 25, 2016, 07:44:52 ös ck0902
Dış cephe ortak alandır. Ancak balkon (özel kullanıma tahsis edilmiş ortak alandır. Bakınız Ozan ÖZEN Mantolama Makaleleri)
Yani balkon dışındaki dış cepheye yapılacak tesis ve tadilat, tüm kat maliklerinin katılımı ile ortak olarak karşılanır. Karşılanmıyor ise tarafınızdan  yapılan ödeme belgeleri ile Yönetime bu konuda dava açabilirsiniz.

Yine de Kat Malikleri Kurulu adına yöneticiye bu konuda ihtar göndererek, sorunun çözümlenmesi için makul bir süre vermenizi aksi takdirde, soruna ait ve sorundan kaynaklanan diğer maddi manevi tazminat haklarınızı kullanmak için Yönetim aleyhine üzülerek dava açacağınızı beyan ediniz.

Not: Konuyu sağlam takip etmek için mutlaka profesyonel hukuk yardımı almalısınız. Bizler sadece bilgi paylaşıyoruz. Bazen hata yapabiliriz.

Ancak önemli olan; haklarınızın zedelendiğine ikna olmanız ve aynı konuda siz karşı taraf olsaydınız nasıl davranırdınız konularında denge görüyorsanız, hukuki geçerlilik ve gerçekliğe yaklaşmışsınız demektir.

Sadece bir maddeden yola çıkarak haklı ya da haksız olduğunuzu tespit edemezsiniz.

Faydalı olması dileğiyle. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp