Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Rutubet

Başlatan Enisyilmazenis, Eylül 24, 2016, 07:47:00 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba  yarı bodrum daire miz in duvarları rutubetli . Bu rutubeti gidermek için dış cepheden kazi çalışması ile temel e inip  sıvama ve izolasyon yapılması gerekiyor .bu nu site sakinleri ortak mı öder . Yani site yönetimi yaptırıp ev sahiplerinden mı toplar . Yoksa daire sahibi mı karşılar hepsini ... Teşekkürler....
Linkback: Rutubet


  • Gösterim 3,837 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
#1
Dış cephe ortak alandır. Ancak balkon (özel kullanıma tahsis edilmiş ortak alandır. Bakınız Ozan ÖZEN Mantolama Makaleleri)
Yani balkon dışındaki dış cepheye yapılacak tesis ve tadilat, tüm kat maliklerinin katılımı ile ortak olarak karşılanır. Karşılanmıyor ise tarafınızdan  yapılan ödeme belgeleri ile Yönetime bu konuda dava açabilirsiniz.

Yine de Kat Malikleri Kurulu adına yöneticiye bu konuda ihtar göndererek, sorunun çözümlenmesi için makul bir süre vermenizi aksi takdirde, soruna ait ve sorundan kaynaklanan diğer maddi manevi tazminat haklarınızı kullanmak için Yönetim aleyhine üzülerek dava açacağınızı beyan ediniz.

Not: Konuyu sağlam takip etmek için mutlaka profesyonel hukuk yardımı almalısınız. Bizler sadece bilgi paylaşıyoruz. Bazen hata yapabiliriz.

Ancak önemli olan; haklarınızın zedelendiğine ikna olmanız ve aynı konuda siz karşı taraf olsaydınız nasıl davranırdınız konularında denge görüyorsanız, hukuki geçerlilik ve gerçekliğe yaklaşmışsınız demektir.

Sadece bir maddeden yola çıkarak haklı ya da haksız olduğunuzu tespit edemezsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler