Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

petek ekleme

Başlatan fatihkarakurt, Haziran 12, 2008, 05:08:09 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

petek ekleme ile ilgili fazla para alınabilirmi yada yönetim olarak nasıl bir yol izleniyor
Linkback: petek ekleme Mesajı Paylaş


  • Gösterim 9,668 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Kat malikleri , kendi bağımsız bölümlerindeki kalorifer dilimi sayısını arttıramazlar. Ancak bağımsız bölüm içindeki toplam dilim sayısı aynı kalmak şartıyla petek sayısını arttırabilir, azaltabilir, peteklerin yerini değiştirebilirler.

Konu KMK kanunun md. 'ünde ortak yerler maddesinde geçmektedir. Ancak bu hususa değinen bir açıklama bulunmamaktadır. Mevcut yargı kararları ise yukarıda belirttiğimiz açıklamadaki gibidir.

Petek büyütenlere noter kanalı ile birer ihtarname gönerilebilir. Noter ihtarnamesinde yukarıdaki hususlar ve bir süre verilerek eski haline getirilmesi ihtaren bildirilebilir.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
petek ekleme ile ilgili fazla para alınabilirmi yada yönetim olarak nasıl bir yol izleniyor


Eğer yönetim planında ısınma masrafları petek sayısına göre bölünüyorsa sorun yok. Arttıranların arttırdığı oranda aidatlarının ısınma paylarını arttırabilirsiniz.

Eğer yönetim planında böyle bir paylandırma yoksa ve paylaşım arsa payı veya bağımsız bölüm sayısına göre yapılıyorsa yapacak bir şey yok. Yönetim planı değişemeyeceğine göre fazla para imkanı alma durumu olamaz.

Ancak tüm kat malikleri ilgili kat malikinin sısınma durumunun çok efektif olmadığına kanaat getirirlerse genel kurullarında ilgili kat malikinin petek sayısı arttırmasına onay verebilirler ve fark olarak da belirleyecekleri bir fark oranını ilgili katmalikinin dairesine bundan böyle yansıtabilirler.

Başkaca bir önerimiz yoktur.

İyi günler dileriz, Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.