Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Yerler İle ilgili Sıkıntı

Başlatan anglan, Şubat 20, 2014, 02:28:09 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba

Ortak alan herkesin ulaşabildiği alanlar olarak tanımlanmış. Balkonlar ortak alan olarak geçmiyor ama yağmur olukları ortak alan olarak geçiyor. Burada bir sıkıntı var.

Bazı apartmanlarda bağımsız yağmur olukları olmuyor ve balkon giderleri yağmur suyunu da boşaltıyor. O zaman kat maliklerinin balkon giderleri ortak alan mı değil mi? Sonuçta herkes kendi giderini kullanıyor ve hiçkimse başkasının balkonuna erişemiyor. Biz balkon giderleri ortak alan olmaz diye düşündük ama çözemedik?


Linkback: Ortak Yerler İle ilgili Sıkıntı


  • Gösterim 7,727 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Merhaba sayın anglan;

Yönetim planınız taşınmazın anayasasıdır. Burada alınmış kararlar esas alınır. Öncelikle yönetim planınızı incelemenizi öneririm, şayet elinizde yoksa tapunuzla birlikte tapu sicile başvurunuz, harç bedelini yatırınız, aynı gün ya da ertesi gün tarafınıza teslim ederler.

Balkon küpeştesinin daire iç kısımlarına bakan kısımlarından daire sahibi, dış kısımlarından ise tüm kat malikleri sorumludur. Ana yapının görünümünü değiştirmemek kaydı ile her türlü tamirat,tadilat ve bakımından daire sahibi sorumludur. Fakat sizin yazmış olduklarınızdan anladığım kadarıyla oluklarla ilgili bir tenakuza düşülmüş, sıva altında olan tüm giderler, su tesisatı vb. ortak alanlara girdiğinden yapılacak harcamalara tüm kat malikleri katılmalıdırlar.
SİYOMER GAYRİMENKUL <br />YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.<br />  "Site Yönetim Merkezi"<br /><br />0 ( 216 ) 504 69 85<br />0 ( 212 ) 999 80 01 <br />0 ( 532 ) 595 94 00 <br />www.siyomer.com<br />info@siyomer.com<br />Adres: Bağdat Caddesi No: 490 Kat: 1 Ofis No: 7 <br />Maltepe/İSTANBUL PK: 34846


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler