Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ortak Yerler İle ilgili Sıkıntı

Başlatan anglan, Şubat 20, 2014, 05:43:09 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba

Ortak alan herkesin ulaşabildiği alanlar olarak tanımlanmış. Balkonlar ortak alan olarak geçmiyor ama yağmur olukları ortak alan olarak geçiyor. Burada bir sıkıntı var.

Bazı apartmanlarda bağımsız yağmur olukları olmuyor ve balkon giderleri yağmur suyunu da boşaltıyor. O zaman kat maliklerinin balkon giderleri ortak alan mı değil mi? Sonuçta herkes kendi giderini kullanıyor ve hiçkimse başkasının balkonuna erişemiyor. Biz balkon giderleri ortak alan olmaz diye düşündük ama çözemedik?


Linkback: Ortak Yerler İle ilgili Sıkıntı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 6,334 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Merhaba sayın anglan;

Yönetim planınız taşınmazın anayasasıdır. Burada alınmış kararlar esas alınır. Öncelikle yönetim planınızı incelemenizi öneririm, şayet elinizde yoksa tapunuzla birlikte tapu sicile başvurunuz, harç bedelini yatırınız, aynı gün ya da ertesi gün tarafınıza teslim ederler.

Balkon küpeştesinin daire iç kısımlarına bakan kısımlarından daire sahibi, dış kısımlarından ise tüm kat malikleri sorumludur. Ana yapının görünümünü değiştirmemek kaydı ile her türlü tamirat,tadilat ve bakımından daire sahibi sorumludur. Fakat sizin yazmış olduklarınızdan anladığım kadarıyla oluklarla ilgili bir tenakuza düşülmüş, sıva altında olan tüm giderler, su tesisatı vb. ortak alanlara girdiğinden yapılacak harcamalara tüm kat malikleri katılmalıdırlar. Mesajı Paylaş
SİYOMER GAYRİMENKUL
YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.
  "Site Yönetim Merkezi"

0 ( 216 ) 504 69 85
0 ( 212 ) 999 80 01
0 ( 532 ) 595 94 00
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Adres: Ritim İstanbul B Blok No: 44 Kat: 4
Maltepe/İSTANBUL PK: 34846


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp