Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

ORTAK KULLANIM ALANI

Başlatan hkhgzykl, Şubat 06, 2020, 02:40:36 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba yakın zaman da kot1 bi daire aldm dairemin 40 metre karelik bir bahçesi var ve bu bahçeye çıkış sadece benim evin içinden oluyo yani bahçeye çıkmak isteyen kişi benim evimin içinden geçmesi gerekiyor.Böyle bahçelerin ortak kullanım alanı olduğunu biliyorum ama ortak kullanım olabilmesi için başka bi kapı olması veya geçiş olması gerekmiyormu? ben bu bahçeyi kendi tapuma nasıl işletebilirim teşekkürler.
Linkback: ORTAK KULLANIM ALANI


  • Gösterim 2,418 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar
İşletemezsiniz diye düşünüyorum. Ancak, diğer kat maliklerinin tamamının bu konuda muvaffakatı/rızası ile bağımsız bölümün eklentisi olarak tapu kütüğünün beyanlar hanesinde belirtme yapılabilir.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.

Merhaba hkhgzykl;
Satın aldığınız dairenizden başka geçiş yolu olmayan apartman bahçesi, Kat Mülkiyeti Kanununun 4. maddesi kapsamına giren yerlerden olduğunu ifade ettiğiniz bahçenin kullanımının da kat maliklerinden birine bırakılmasını engelleyen bir yasa hükmü yok. Dolayısıyla bu başka girişi bulunmayan bahçenin kullanım hakkı YÖNETİM PLANINDA sizin daireniz üzerine kurulmuş olabilir. Tapu senedinizi güzelce kontrol ediniz. Veya tapu sicilinden araştırınız.
bayyönetim   


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler