Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ortak Alanda Gürültülü Dükkan Havalandırması

Başlatan Haluk Çabuk, Mayıs 08, 2020, 05:00:17 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba;

Bİr derdimiz var ve care arıyoruz. Konu şu ki son dönemde yaşanan sıkıntılar nedeni ile evimizi değiştirmek zorunda kaldık. Taşındığımız yer 2 bina 4 blok şeklinde butik bir site. Bu binaların arası dışarıya kapalı yani etrafı tellerle çevrilmiş bina alanı (tam emin olmamakla birlikte ortak alan). Lakin binaların altındaki dükkanların buraya çıkışları mevcut. Dükkanlardan ikisi bu alana (birisi market, birisi kasap) soğuk hava motorları koymuşlar ve bunlar aşırı derecede ses yapıyor. Evlerin odaları bu alana baktığı için özellikle gece yüksek şekilde hissediliyor.
Konu ile ilgili işletmelerin bu gürültülü ekipmanlarını kaldırmaları için nasıl bir yol izleyebiliriz?
Kaldırmamak adına bir savunma yapabilirler mi?
Daha önceki evimize gelen gürültü için yaptığım başvuruda evde ses desibel ölçümü yapıldı ve şikayet derecesinde değil denilerek işlem yapılmadı. Ki o zaman gürültü nedeni uzakta bir devlet işletmesi idi. Lakin bu gürültü sebebi binanın alanında. Yine desibel ölçümü ile karşı karşıya kalabilir miyiz yoksa bina alanı olduğu için kaldırtabilir miyiz?
Buradan alacağım yol haritasına göre adım atmak çok iyi olacak.
Konunun birçok kişi için de bilgilendirici olacağını düşünüyorum. Haddi zatında internet araştırmalarımda pek bir bilgiye ulaşamadım. Çevreyi incelediğimde bu şekilde binaları rahatsız eden başka işletmelerde görüyorum. Muhtemelen muzdarip olan çok kişi vardır.
Verilecek cevap için şimdiden Teşekkür Ederim.
Linkback: Ortak Alanda Gürültülü Dükkan Havalandırması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 478 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıt
Haluk bey merhaba,
Sorununuzun çözümü için öncelikle "yönetim plânınızı" incelemeniz gerekli. Orada dükkanların ne amaçla ve nasıl kullanılacağı muhakkak belirtilmistir.
Saygı ve sevgilerimle... Mesajı Paylaş

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Yönetim planı ile ilgili olarak örneğin yönetim planında bu alana dükkanların sesli bir aparat veya herhangi birşey koyarak kullanabileceği işlenmiş ise bir şey yapamaz mıyız? bunu mu anlamamız gerekiyor.
Ya da yönetim planında bu alan sadece ortak alan olarak görünüyor ve herhangi bir durum işlenmemiş ise ne yapmamız lazım gelir?

teşekkürler. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp