Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alanda Gürültülü Dükkan Havalandırması

Başlatan Haluk Çabuk, Mayıs 08, 2020, 01:45:17 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.


Merhaba;

Bİr derdimiz var ve care arıyoruz. Konu şu ki son dönemde yaşanan sıkıntılar nedeni ile evimizi değiştirmek zorunda kaldık. Taşındığımız yer 2 bina 4 blok şeklinde butik bir site. Bu binaların arası dışarıya kapalı yani etrafı tellerle çevrilmiş bina alanı (tam emin olmamakla birlikte ortak alan). Lakin binaların altındaki dükkanların buraya çıkışları mevcut. Dükkanlardan ikisi bu alana (birisi market, birisi kasap) soğuk hava motorları koymuşlar ve bunlar aşırı derecede ses yapıyor. Evlerin odaları bu alana baktığı için özellikle gece yüksek şekilde hissediliyor.
Konu ile ilgili işletmelerin bu gürültülü ekipmanlarını kaldırmaları için nasıl bir yol izleyebiliriz?
Kaldırmamak adına bir savunma yapabilirler mi?
Daha önceki evimize gelen gürültü için yaptığım başvuruda evde ses desibel ölçümü yapıldı ve şikayet derecesinde değil denilerek işlem yapılmadı. Ki o zaman gürültü nedeni uzakta bir devlet işletmesi idi. Lakin bu gürültü sebebi binanın alanında. Yine desibel ölçümü ile karşı karşıya kalabilir miyiz yoksa bina alanı olduğu için kaldırtabilir miyiz?
Buradan alacağım yol haritasına göre adım atmak çok iyi olacak.
Konunun birçok kişi için de bilgilendirici olacağını düşünüyorum. Haddi zatında internet araştırmalarımda pek bir bilgiye ulaşamadım. Çevreyi incelediğimde bu şekilde binaları rahatsız eden başka işletmelerde görüyorum. Muhtemelen muzdarip olan çok kişi vardır.
Verilecek cevap için şimdiden Teşekkür Ederim.
Linkback: Ortak Alanda Gürültülü Dükkan Havalandırması


  • Gösterim 1,296 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 3 Yanıtlar
Haluk bey merhaba,
Sorununuzun çözümü için öncelikle "yönetim plânınızı" incelemeniz gerekli. Orada dükkanların ne amaçla ve nasıl kullanılacağı muhakkak belirtilmistir.
Saygı ve sevgilerimle...

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

Yönetim planı ile ilgili olarak örneğin yönetim planında bu alana dükkanların sesli bir aparat veya herhangi birşey koyarak kullanabileceği işlenmiş ise bir şey yapamaz mıyız? bunu mu anlamamız gerekiyor.
Ya da yönetim planında bu alan sadece ortak alan olarak görünüyor ve herhangi bir durum işlenmemiş ise ne yapmamız lazım gelir?

teşekkürler.

Gürültü Yapan Komşular ile İlgili Yapılabilecekler veya Gürültünüzden Rahatsız Olduğunu İfade Eden Komşular ile İlişkiler İçin Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap, Videoyu İzleyebilir, Aşağıdaki linkteki konuya bakabilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler