Katmülkiyeti.Com

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

ortak alana ait olan bölümün bağımsız bölüme dahil edilmesi (kullanımı)

Başlatan erkman, Şubat 09, 2008, 05:00:00 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

çatı katımın tam üstünde eskiden binanın ortak su deposunun bulunduğu , şimdi içi moloz dolu , binanın tümüne ait kullanılmayan bir oda var. dairemin tavanında bu odaya açılan bir delik var. bu odayı restore ederek kullanabilmem  için tüm daire sahiplerinin imzasını mı almam gerekiyor?
Linkback: ortak alana ait olan bölümün bağımsız bölüme dahil edilmesi (kullanımı) Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,905 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt




Ortak alanların bağımsız bölüme dahil edilerek kullnılması ya da bir ortak alanın bir malik tarafından kullanılabilmesi için

1.genel kurul kararı gerekir. (tüm kat maliklerinin onayı- sadece toplantıya katılanların değil)
2. veya tüm maliklerden alınacak muvaffakatname (bir tür sözleşme) gerekir. Yalnız zöleşme sonradan bağımsız bölümü alan yeni kat malikini bağlamaz. 1. maddedeki çözümde ise sonradan el değiştiren bağımsız bölüm maliklerini de kapsar. Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.