Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak alan tanımı

Başlatan Aykut Karpat, Şubat 14, 2018, 12:51:17 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar bu saatte yazdığım için özür dilerim.Benim sorum bir kaç tane olucak,
1-Türkiye'de ev satın almış yabancılar site yönetiminde yönetici görevini üstlenebilir mi seçilir mi ?
2-Bitişik nizam dublex binalarla oluşan 32 daireden oluşan bir sitede sadece bir duvarı ortak olan binanın diğer duvarlarının dış cephesi ortak alan olarak kabul edilirmi . .?
Linkback: Ortak alan tanımı


  • Gösterim 2,714 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
(1) Kendisine kat maliki olma hakkı tanındığına göre Yönetici olması da mümkündür. Nasıl Türkiye'de suç işleyen bir yabancı uyruklu kişi T.C. Devleti yasalarına göre yargılanıyorsa, kat maliki olan yabancı uyruklu kişi de T.C. Devleti yasalarına göre yöneticilik yapabilir. Hatta bu görevi vekaleten bir kuruluşa da yaptırabilir.
(2) Yönetim Planında tanımı yapılan her alan Ortak Alandır. Örneğin, bitişik nizamlı iki dubleks binadan oluşan toplu yapıda arsa payı diğerine göre daha az olan kat malikinin bulunduğu alanda bulunan Güvenlik Kulubesi Yönetim Planında tanımlı ise ortak alandır. Duvarının kime değdiği önemli değildir. Hatta ortak alan olmasa bile; toplu yapı içinde yer alan kamusal alanlarda dikili Yönlendirme Levhaları da ortak alan giderlerinden sayılır. Özet : Ortak Alanlar Yönetim Planında tanımlanır. Yönetim Planı yoksa, Belediye Yerleşim Planında bu alanlar tanımlıdır. Aynı projede yer alsa da ortak alan gibi görünen bazı parsel(ler) başka bir kişi ya da kuruluşa devredilmiş olabilir. O yüzden mutlaka bağımsız bölümünüzün de tanımının yapıldığı Yönetim Planını elde etmelisiniz. Yönetim planı dışında yapılan yorumlar; adı üstünde yorumdan daha fazlası değildir.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler