Katmülkiyeti.Com

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alan Olan Bahçede Yere Gömülü Kulübe Yapsak?

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Temmuz 09, 2010, 11:11:38 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2010, 11:11:38 ös Son düzenlenme: Temmuz 09, 2010, 11:18:48 ös KatMulkiyeti.Com
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Ben 24 dairelik bir sitede yöneticilik yapıyorum. Bir toplantıda malzemeleri koymak için bahçeye uygun görülen yere bir malzeme deposu yapmaya karar verdik ve 24 malikten 17 si imzaladı. 2 kişi katıldıgı halde imzalamadı. Digerleri toplantıya gelmedi. Alınan kararı yerine getirerek yere gömük sadece çatısı üstte olan bir depo yaptık. Sonrada evi alan birisi manzaramı bozuyor diye belediyeye şikayet etti ve belediye eski haline getirilmesi doğrultusunda karar verdi. Size sorum ne yapmamız gerekiyor. Bu tür yapılarda belediyeden izin almak gerekir mi? Lütfen acil cevap yazarsanız memnun olurum.


Hiç birşey yapamazsınız. Belediyeden de izin alamazsınız. Mimari projede anayapının ortak alanı dahilinde kalsa da bahçeler başka amaçla kullanılamazlar. Hele hele 4 tarafı ve üstü kapalı yapılar yer kazanımı anlamına gelir ki bu emsali arttırır. Dolayısı ile belediye izin vermez.

Zaten bahçenin KMK açısından dahi olsa başka amaçlı kullanımı için tüm maliklerin %10o oluru gerekir. Verseler de daha sonra satılan bağımsız bölümlerin maliklerini bağlamaz. Her halükarda İmar Yönetmeliği gereği herkes kabul etse de Belediyeyi bağlamaz.

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap



Şikayet oldukça eski haline gelecektir. (Tabi Türkiye'de çok şey idare ediliyor. İdare ediliyorsa yıllar sonra beni hatırlayıp boş konuşmuş demeyin)
Linkback: Ortak Alan Olan Bahçede Yere Gömülü Kulübe Yapsak? Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 3,938 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.