Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Alan Apartman Bahçesine Kış bahçesi ve Tente ile kapama uygulaması hk.

Başlatan Can Bey, Ocak 14, 2018, 02:28:40 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

İşletmekte olduğumuz Cafe restoran ın önünde apartmanın ortak kullanım alanı görünen alanın bir kısmını üzeri açılır
kapanır tenteli olmak üzere kapatarak masa koyup müşteriye açmak istiyoruz. Mülk sahibimiz 14 bağımsız bölümden 4 ünün sahibi ve onay veriyor. Kalan maliklerin çoğunluğuda izin veriyor ancak iki malik karşı çıkıyor . Tüm maliklerin onay vermesi şartmıdır desteğinizi rica ediyoruz
Linkback: Ortak Alan Apartman Bahçesine Kış bahçesi ve Tente ile kapama uygulaması hk.


  • Gösterim 3,665 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Ortak alanlarda Cafe'nin bulunduğu bağımsız bölümün sahibi (kat maliki) talepte bulunarak Kat Malikleri Kurulunun 4/5'inin rızasını alarak (belediye onayı hariç) kabul edilir.

Ancak bu durumun tüm kat maliklerine faydasının olması gerekir. Yani tek bir kat maliki bile tüm kat maliklerince yararlanılmayan sadece sizin yararlandığınız bir değişikliğe tek başına itiraz edebilir.

Diğer bir yolu Cafe'nin önündeki alanın arsa payının kararla Cafe'nin bulunduğu bağımsız bölümün sahibine devri ile gerçekleşebilir.  O zaman kimse itiraz edemez. Sadece belediyenin onayı gerekir.

Aksi işgal olur. Oy çokluğu ile tek bir kat malikinin hakkı yok sayılamaz. Oy çokluğu eşit şartlarda iradeyi temsil eder. Örneğin ortak alanda bir havuz yapmaya karar verildi. Bu havuzdan herkes yararlanır. Karara HAYIR diyen kat maliki de yararlanır.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler