Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ortak Alan Apartman Bahçesine Kış bahçesi ve Tente ile kapama uygulaması hk.

Başlatan Can Bey, Ocak 14, 2018, 05:43:40 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İşletmekte olduğumuz Cafe restoran ın önünde apartmanın ortak kullanım alanı görünen alanın bir kısmını üzeri açılır
kapanır tenteli olmak üzere kapatarak masa koyup müşteriye açmak istiyoruz. Mülk sahibimiz 14 bağımsız bölümden 4 ünün sahibi ve onay veriyor. Kalan maliklerin çoğunluğuda izin veriyor ancak iki malik karşı çıkıyor . Tüm maliklerin onay vermesi şartmıdır desteğinizi rica ediyoruz
Linkback: Ortak Alan Apartman Bahçesine Kış bahçesi ve Tente ile kapama uygulaması hk. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,715 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Ortak alanlarda Cafe'nin bulunduğu bağımsız bölümün sahibi (kat maliki) talepte bulunarak Kat Malikleri Kurulunun 4/5'inin rızasını alarak (belediye onayı hariç) kabul edilir.

Ancak bu durumun tüm kat maliklerine faydasının olması gerekir. Yani tek bir kat maliki bile tüm kat maliklerince yararlanılmayan sadece sizin yararlandığınız bir değişikliğe tek başına itiraz edebilir.

Diğer bir yolu Cafe'nin önündeki alanın arsa payının kararla Cafe'nin bulunduğu bağımsız bölümün sahibine devri ile gerçekleşebilir.  O zaman kimse itiraz edemez. Sadece belediyenin onayı gerekir.

Aksi işgal olur. Oy çokluğu ile tek bir kat malikinin hakkı yok sayılamaz. Oy çokluğu eşit şartlarda iradeyi temsil eder. Örneğin ortak alanda bir havuz yapmaya karar verildi. Bu havuzdan herkes yararlanır. Karara HAYIR diyen kat maliki de yararlanır.

Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp