Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Merkezi Sistem Olan Binada Çanak Anten Kullanım Hakkı

Başlatan kat0, Nisan 25, 2011, 02:13:34 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Binamızda merkezi uydu sistemi yayını var ve normal çanak anten takmak yasak. Zamanında her daireye birer kablo çekilmiş ve şimdi başka bir kablo daha çekmek isteyen olunca hem multiswitch'te boş yer olmadığından hem de uydu kablolarının geçtiği yerler kapatıldığından dolayı bu teklifler geri çevriliyor. Dairemizde şu an bir adet uydu yayın kablosu bulunmakta ancak biz bunun dışında 3 adet daha kablo çektirmek istiyoruz. Piyasada anten yasağı olan binalar için transparan çanak anten(astekteknoloji.com/pinfo.asp?pid=1716), 55cm kare çanak anten(antenci.net/55cm-Kare-Anten,PR-11.html) gibi antenler satılmaktadır. Bu antenlerden herhangi birini alıp camın kenarına takarsam yasağı ihlal etmiş olur muyum? Sonuçta balkonun dışına doğru sarkacak şekilde çamaşır asanlar da oluyor. Sanki binalarda uygulanan yasak sadece çanağa uygulanıyormuş gibi geliyor bana.

Bahsettiğim durumda olanlara karşı çözüm var mıdır? Bilgi alabilirsem sevinirim. Teşekkürler.
Linkback: Merkezi Sistem Olan Binada Çanak Anten Kullanım Hakkı


  • Gösterim 18,344 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
İnsanlar ortak yaşamı birbirlerine zorlaştırmakta ustalar.

Sorounuzdaki linklere uğramadım. Konum değil çünkü. Benin size reçetem

1. Ortak yer olan çatıya kat mâlikleri TV anteni koyabilirler. (Y. 5. HD., 05.05.1986, E. 1986/4990, K. 1986/ 6173.)
2.Çatıya alıcı anten koymak için, diğer kat maliklerinden izin almaya gerek yoktur. Ancak, montaj işlemininm çatıya ve anayapıya hiç bir zarar vermemesi ve montaj sırasında oluşabilecek zararların giderilmesi zorunludur.
3. Yönetim Planın'da çanak anten ile ilgili yasaklayıcı bir hüküm olmamalıdır.
4. Kat Malikleri Kurulu tarafından çanak anten konusunda ve ortak alanların kullanımı ve tesis yapma konusunda yasaklayıcı bir karar alınmış olmalıdır.
5.Çatıda (Villanızı çevreleyen duvarda duvara komşu olan diğer kat maliklerine ait her bağımsız bölümün anten kurması için yeterli ve uygun yer olmalıdır.
6.Uydu ve Çanak Anten kurulacaksa, kullanılacak teçhizat bunu kullanacak bağımsız bölümün arsa payını aşmamalıdır. (Aşmayacağını düşünüyorum)
7. Kullanılacak teçhizatın ağırlığı çatıya ve yapının statiğine (bunu duvar olarak özleştirin) olumsuz etki yapacak nitelikte olmamalıdır.
8.Anayapıda bütün kat maliklerinin faydalanması için kurulu müşterek anten tesisi olmamalıdır. (Yani aynı faydayı sağlayan , örneğin aynı uyduyu gören)
9.Yeni ve ferdî anten kurmak mutlak zorunlu olmalıdır.


BU DURUMLARA CEVABINIZ EGER EVET İSE ORTAK YER OLAN ÇATIYA (VEYA DUVARA) BİREYSEL ANTEN KURULABİLİR.


Bunlar yerine yönetiminizle görüşüp sizin ihtiyacınız olan multiswitchlerin sağlanması hem de hem de uydu kablolarının geçtiği yerlerin yeniden açılması konusunda maliyetin bir kısmını üstleneceğiniz konusunda anlaşmaya varmanız daha doğru olacaktır. 
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler