Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Kat karşılığı inşaat sözleşmesi

Başlatan mgg1986, Nisan 05, 2013, 03:52:49 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kat maliki olarak bulunduğum 8 dairelik apartmanda, 4 daire apartmanı bir müteahhite vermek istediğini beyan etti. Müteahhitin getirmiş olduğu "Teknik Şartname"yi 4 daire imzaladı. Karşı dairemizde bulunan kat malikine de " Herkes bu sözleşmeyi imzaladı, sende imzala ki işlemler başlasın" diyerek bu teknik şartnameyi imzalattılar. Fakat bu şartname hiçbir noter huzurunda gerçekleşmedi. Karşı komşum notere giderek yapılan bu sözleşmeyi kandırıldığını ifade ederek red ecek. İlk sorum bu red geçerli olur mu? İkinci sorum 5 daire bu kat karşılığı inşaat sözleşmesini kabul ediyor 3 daire etmiyor. 3/2 çoğunluk arandığı ileri sürülüyor ki bu durumda 3/2 çoğunluğa erişilemiyor. Bu durumda bu kat karşılığı inşaat sözleşmesi geçerli olur mu? Noter huzurunda gerçekleşmemiş bir teknik şartnamenin hukuken gerçekliği varmıdır?
Cevap yazacağınızı umuyor şimdiden çok teşekkür ediyorum...
Linkback: Kat karşılığı inşaat sözleşmesi


  • Gösterim 5,424 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler