Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

GİRİŞ KATTAKİ DAİREMİN ÇEVRESİ VE BAHÇEDEKİ DEGİŞİKLİKLER

Başlatan bhdryds, Kasım 24, 2010, 11:34:36 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

   Ben 7 bloklu bir sitenin , 1 bloğunun giriş katında oturmaktayım.  Sitenin henüz iskanı alınmamıştır.  Bu site kooperatif sitesidir. Her katta 2 daire olduğundan dairem 3 cephelidir..  Dairemin ön tarafında bulunan salon ve mutfak pencereleri önüne 1 adet , arkada çocuk ve yatak odası pencerelerinin de önüne 1 adet olmak üzere,  çardak (kamelya) yapılmak istenmektedir. (Yapılacak yerler kireçle çizilip belirtilmiştir.) Projede yerleri buralar değildir. Ayrıca, sitenin ortak kullanım alanına havuz yerine basketbol sahası yapılmak için çalışmalar başlatılmıştır. Bu kararları alan kişiler, "geçici site yönetimi" kuran kişilerdir. Belediyeye verilmiş olan site ve çevre düzenlemesi projesinde, bu çalışmaların yerleri buralar değildir. Projede, sitenin ortak kullanım alanında havuz , çardaklar ve çocuk parkı bulunmaktadır.

*Şayet yeni bir proje çizdirilip belediyeye verilecek ise , daire sahiplerinin onayına sunulup , her birinden kabul ettiğine dair resmi imzalı belge alması gerekli değil midir ?

*Geçici site yönetiminin, (Birkaç kişi) kendi zevklerine göre çevre plan ve projesi yapmaya yetkisi var mıdır ?

*Ayrıca , giriş katta bulunan dairenin benim rızam olmadan, önüne ve arkasına çardak yapılması yasal mıdır ? İtiraz hakkım ya da yaptırmama hakkım var mıdır ?

*Genel gider ve demirbaş giderleri adı altında toplanan aidatların , site sakinlerinin tümünün (Ben de dahil) bilgilendirilmeden yeni proje çizdirilip , projeye masraf çıkarmaları ve onaylatmaları , aldatmaya yönelik suç değil midir ?

*Bu aşamada noterden dairemin çevresine çardak yapılmasını istemediğime dair site yönetimine hitaben ihbar ya da protesto çekmem doğru olur mu ?  Eğer, yeni çizilen proje belediyeye onaylatılmadan önce noterden protestoyu çekersem doğru bir yol izlemiş olur muyum ? Bu bana bir avantaj sağlar mı ?

*Belediyede onaylı olan projede site içi geçiş yolu olan bölgenin iskan alındıktan sonra otoparka çevrilmesi yasal mıdır ? (Ayrıca bu bölge yine dairemin yan tarafıdır..) İtiraz hakkım ve yaptırmama hakkım var mıdır ?

  Bu itirazlarım için ; nereye , kime , ne şekilde başvurmam gerekmektedir ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..
Linkback: GİRİŞ KATTAKİ DAİREMİN ÇEVRESİ VE BAHÇEDEKİ DEGİŞİKLİKLER


  • Gösterim 14,330 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler