Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Giriş Kat Otopark Sorunu

Başlatan feo1211, Ağustos 31, 2011, 06:54:56 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Öncelikle iyi bayramlar, bayram günü de soru sorulur mu demeyin ama insanın canına tak edince oturduğu evi bile satmayı düşünüyor. 8 ay önce 9 katlı binanın ilk katını(zemin seviyesi altında sığınak mevcut) satın aldım. Dairem binanın yola cephe olmayan tarafına bakıyor. Binanın otopark tarafına geçiş yolu salon ve mutfak camımın önünden geçiyor. Yatak odalarının camlarının önü ise otopark alanı olarak işaretlenmiş.
Öncelikli sorum kişinin özel mülkünün önü (camlarla arabaların arası 70 cm) otopark yapılabilir mi? Gece gündüz park eden arabaların gerek motor ve müzik sesi gerekse farları canımdan bezdirmiş durumda. Yönetici ile konuyu görüştüğümde (kendisi de yan dairede aynı konumda oturuyor) konu ile ilgili herhangi bir şey yapılamayacağını ifade ediyor. Sitenizi incelediğimde apartman projesi ve yönetim planını incelemem gerektiğini öğrendim ve ilk fırsatta bunu yapacağım. Bunun dışında özel hayata müdahale kapsamında evimin yatak odalarının önüne araç parkını önleyebilir miyim? (Mesajı yazarken çok sevgili ve saygılı komşularımdan birini otopark alanı olmamasına rağmen salon camımın önüne park ettiği  için (tekrar) uyardım)
İkinci sorum ise alt katımın sığınak olarak kullanılmasında dolayı yaşadığım ısınma problemi. Bina inşaatı geçen yıl bitmiş olmasına rağmen mantolama yapılmamış, ve şu anda ortak kullanım alanı kriterlerine giren sığınak yüzünden ısınma sorunu yaşıyorum. Konu ile ilgili yönetimle görüştüğümde herhangi bir sonuç alamadım. Hatta aynı durumda olan yöneticiden yalıtımı kendi cebimizden yaptıralım gibi bir teklif bile aldım. Görevini yapamayan yönetim hakkında konu ile ilgili olarak ne yapabilirim?
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.
Linkback: Giriş Kat Otopark Sorunu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,641 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp