Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Farklı renk diye şikayet edilen daire kapısı

Başlatan miyu, Aralık 22, 2011, 08:47:49 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İyi günler,

Geçtiğimiz ay yeni bir daire aldık ve taşınmadan önce dairenin eski ve ahşaptan olan kapısı yerine beyaz renkli çelik bir kapı yaptırdık. Ancak şimdi apartmandaki diğer daire sakinlerinden bazıları çirkin, uyumsuz oldu vb. sözlerle kapıyı değiştirmemiz gerektiğini söylüyorlar. Malesef apartman sakinlerinden birisi bugün bağırıp çağırdı, dağ başımı burası gibi ifadeler kullandı ve eşimle benim bayağı bir sinirimizi bozan bir süreç de yaşattı. Biz ne kadar iyi niyetle ve sakince anlatmaya çalıştıysak da anlamamkta ısrarcı oldu. Apartman sakinlerinden biri olan bu yaşlıca kadın bizi,  mahkemeye verip kapımızı söktürtmekle tehdit etti.

Yeni bir hevesle taşındığımız evimizde sürekli böyle bir davranışla karşı karşıya kalmak istemiyoruz.

Apartmanda genel bir kapı rengi ve modeli söz konusu değil. Karşı dairemizin açık renk ahşap görünümlü, bir üst katta koyu kahverengi, hatta apartmanda koyu metalik yeşil çelik kapısı olanı bile var. Ben kapıyı değiştirmemin söz konusu olmayacağını çünkü bu konuda alınmış ve tarafıma iletilmiş bir yönetim kararı vb. bulunmadığını ve apartman genelinde de ortak bir daire dış kapısı uygulaması olmadığını söyledim.

Konuyla ilgili iki nokta hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

1. Bildiğim kadarıyla daire giriş kapısı ortak alandan da sayılmıyor ve yasal olarak istediğim kapıyı seçip taktırma hakkım yok mu? Evime kapı taktırırken tek tek her daireyi dolaşıp izin mi almam gerekiyordu?

2. Tarafımıza yönelik bu kötü davranışları, bağırma çağırma ve hakaretleri engellemek için yasal olarak ne yapmamız daha uygun olur ve hızlı çözüm sağlar sizce?
Linkback: Farklı renk diye şikayet edilen daire kapısı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,510 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp