Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

DÜKKAN ÖNÜ KULLANIMI HAKKINDA ANLAŞMAZLIK VE BAHÇE KAPAMA SORUNU

Başlatan 0rca, Kasım 09, 2017, 08:52:11 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhaba,
Ben Kadıköy'de apartman altında bir dükkan kiraladım. Kiralarken mal sahibim ve emlakçı ön kullanım alanınız var dedi. Dükkanın önüde apartman arsasının içinde yola bakıyor. Mal sahibim dükkanların önünün kullanılması hakkında tüm daire sahiplerinden muvafakatname ile izin alınmış. Karşılığında dükkan sahiplerine otoparktan yer verilmeyecekmiş.
Hal böyleyken ben dükkanımın önüne şemsiye koydum sınırlarım dahilinde. Ve Yanlarıda rüzgar gelmesin diye açılabilir şeffaf branda ile kapadım. Apartmandan birkaç kişi bunları yıktıracağız diyor ve ön kullanım içinde apartmana para ödeyeceksiniz diyorlar. İskandan sonra şikayet edeceklermiş. Şu an iskan imzada. Ve iskandan sonra apartmanda dairelerin içinde bir sürü yer değiştirilecek.  Ben haklarımı bilmiyorum.
Birinci sorum yıktırabilirler mi?
İkinci sorum eğer ki benim kapatmam mevzuata aykırı ise onların iskandan sonra dairelerin içinde bir sürü değişiklik yapması yasak değil mi?
Beni şu an şikayet etmemelerinin sebebi iskana uygun olmayan yerler var onlarda ortaya çıkmasın diye bekliyorlar. İskandan sonra edecekler.
Haklarım nelerdir yardımcı olur musunuz?
Linkback: DÜKKAN ÖNÜ KULLANIMI HAKKINDA ANLAŞMAZLIK VE BAHÇE KAPAMA SORUNU


  • Gösterim 24,690 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Sayın 0rca

Not : Anagayrimenkule ait Yönetim Planı, tapudan ya da yerel belediyeden temin edilebilir.

Anagayrimenkulün Yönetim Planında, iş yerinizin önündeki alan nasıl tanımlı ise öyle kullanılabilir. Aksine ne sizin mal sahibi ile aranızdaki anlaşma ne de kat maliklerinin Kat Mülkiyeti Kanunun 19. Maddesine muhalefet ederek, Kat Malikleri Kurulunun salt çoğunluğu ile alınmış bir kararı olmadan tüm kat malikleri adına ya da Kat Malikleri Kurulunun 4/5'inin yazılı izni olmadan tek bir kat maikinin Ortak Alanlarda Tesis veya Tadilat yapması söz konusu değildir. İtirazı halinde kusurlu tarafa "El Koymanın Engellenmesi ve Eski Haline Getirme" davası açılarak davanın ve kusurların tüm ferileri ile tazmini kusurlu tarafa yüklenir. Karara uyulmaması halinde hak sahibi (davayı kazanan) kusurlu tarafa İcra Takibi başlatabilir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler