Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Çocuk oyun alanının ikiye bölünerek basketbol ve futbol sahası yapılması

Başlatan Alican2020, Ocak 25, 2020, 09:49:07 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sitede bulunan çocuk oyun alanı çitle ortadan ikiye bölünerek
yarısı basketbol ve futbol oyun sahası yapıldı. 20 yıldan fazladır burada oturmama rağmen hiç bu kadar rahatsızlık verecek kadar gürültü olmuyordu. Genel Kurul Toplantısında alınan karar "çocuk parkının bir kısmının oyun alanı olarak düzenlenmesine genel kurul site yönetimine yetki verilmiştir" şeklinde, futbol basketbol top sahasından hiç bahsetmiyor. Ev ile yapılan top sahası arası yaklaşık 5 metre. Evimin salonu ve yatak odası top sahasına bakıyor. Gürültüden ne salonda oturabiliyorum ne de yatak odamda uyuyabiliyorum. Yönetime konuyu ilettiğimde yapacak birsey yok deyip rahatsızlığı dikkate almadılar. Ayrıca yapılar bu top sahasının oluşturduğu gürültüden dolayı evimin değerinin düştüğü kanaatindeyim. Ben evi aldığımda burası top sahası olsaydı zaten almazdım. Bu itibarla top sahasının eski haline getirilerek çocuk parkına geri dönüştürülmesi mümkün müdür? Bunun site yönetimine yaptırımında nasıl bir yol izlenmelidir? Teşekkür ederim
Linkback: Çocuk oyun alanının ikiye bölünerek basketbol ve futbol sahası yapılması


  • Gösterim 1,727 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Sayın Alican2020,

Öncelikle belirtmem gerekir ki "çocuk parkının bir kısmının oyun alanı olarak düzenlenmesine genel kurul site yönetimine yetki verilmiştir" çok muallak bir karardır ki "çocuk parkı" ifadesi de bir oyun alanını ifade etmektedir. Bu ifadenin net olarak "basketbol ve futbol sahası" yaptırılması şeklinde belirtilmesi gerekirdi.

Öncelikle ana taşınmazın onaylı mimari projesinde ve yönetim planında bu alanlar özel bir amaca (çocuk parkı, otopark, yeşil alan...vs) tahsis edilmiş ise bu alanlarda değişiklik yapmak için kat maliklerinin 4/5 çoğunluğunun onayı gereklidir. Eğer ki özel bir amaca tahsis edilmemiş ve arsa boşluğu olarak gözüküyorsa kat maliklerinin çoğunluk ile alacakları karar ile futbol veya basketbol sahası yaptırılabilir, ancak bu hususun kararda açıkça belirtilmesi gerekmektedir. Ayrıca her şartta da yaptırılacak yenilik herhangi bir bağımsız bölümü gürültü, toz, duman ve görüntü olarak rahatsız etmeyecek nitelikte olmalı veya bunları engelleyecek tedbirler alınarak yaptırılmalıdır. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu 09.06.1993 gün 1993/18-64 esas ve 1993/425 karar saylı ilamı bu yöndedir.

Eğer bu şartları yerine getirmeden futbol ve basketbol sahası yaptırılmışsa ki bu aanladığım kadarı ile öye gözüküyor, Sulh Hukuk Mahkemesine başvurarak hakimin müdahalesi ile elatmanın önlenmesi ve eski haline getirme davası açabilirsiniz.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler