Katmülkiyeti.Com

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

İzoder Forum


Dergiyi Okumak İçin İçin Tıklayın...  İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER

"Dergiyi Okumak İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayabilirsiniz... İZODERGİ 145. Sayısı Yayında! - İZODER"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

çatı katı ve teras kullanımında kat maliklerinin feragatı mümkün mü?

Başlatan KaRaBaCaK, Ağustos 30, 2013, 03:37:20 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zemin+4 katlı bir bina tamamı bir kişiye ait iken yapı kullanım belgesi alınmış, sonrasında teras katı normal bir daire olarak yapılmış, elektrik ve suyu 4.kat daire ile ortak kullanılan fakat hem 4.kat hem teras katı için olmak üzere ayrı ayrı doğalgaz aboneliği bulunan daire, kat mülkiyetine geçilmiş olarak 4. kat daire ile birlikte dubleks olarak satılmak isteniyor. (kat mülkiyetine geçilmeden önce daireleri kızı, kardeşi, ve oğlu'na devretmiş ve sonra kat mülkiyetine çevrilmiş) bu daireyi satarken diğer kat maliklerinden noter huzurunda çatı katı ve teras da tüm kullanım haklarından feragat ettiklerine ve 4.kat daire sahibinin dilediği gibi kullanım ve satma hakkı bulunduğuna dair yazı ve beyan vereceklerini söylüyorlar. kat mülkiyeti kanunu, imar kanunu, borçlar kanunu v.s. kanunlara göre böyle bir taahhüt ve beyan geçerli olur mu.? 4. kat daireyi alan kişi kullanırken veya satmak istediğinde ileride kanunlar önünde mağdur duruma düşermi? konu hakkında Bilgi ve görüşü olanlar lütfen cevap verebilir mi.? cevaplar şimdiden teşekkürler
Linkback: çatı katı ve teras kullanımında kat maliklerinin feragatı mümkün mü? Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,714 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.