Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Binada ikamet etmeyen katmaliki otopark hakkı

Başlatan Nuyanik, Kasım 29, 2018, 12:22:14 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Müteahhitin binamızda halen 13 dairesi var. Ama kimi kiralandı kimi satılık, kendisi binamızda oturmuyor ama otoparkta yer ayırmamı istiyor.  Zaten daire sayısı çok park yeri sayısı az. Bu durumda oturmadığı hslde kat maliki diye araç yeri hakkı var mı? Teşekkürler
Linkback: Binada ikamet etmeyen katmaliki otopark hakkı


  • Gösterim 1,674 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
#1
Geçmiş yıllarda yapılan binalarda 3 daireye bir otopark yapılırdı.. Bu mantıktan yola çıkılırsa daire sayısı ile araç sayılarını belirleyerek ortalama bir paylaşım bulunabilirsiniz..
Sayı yetmiyor ise kullanım hakkını belli günlerde eşit kullanıma sunabilirsiniz.

Yeni bina ise kat mülkiyeti kanuna göre bir Yönetim Planınız olması lazım. Bu belge yönetimde ve kat maliklerinde olabilir. Tapu sahibinden biri Tapu Dairesine giderek(tapu ile) yönetim planını teslim alabilir.
Eğer orada otoparkın kullanılmasına ait hüküm varsa buna uymak zorundasınız.. Yoksa plan değişikliğine gidebilirsiniz...kat maliklerinin 5/4 oranının imzası ile..
Hiç yoksa ve yönetim planı oluşturmak istiyorsanız kat maliklerinin tamamı ile bir yönetim planı yapabilirsiniz..örnek yönetim planlarını netten incelemenizi tavsiye ederim..


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler