Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bahçe ve Dükkanların kullanım alanaları nelerdir

Başlatan musbek, Ocak 02, 2009, 01:51:07 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

binamız tam köşe başı bir bina sağ tarafı sokak ön cephesi cadde bina girişi ön cepheden yani caddededn özellikle dükkanlar bu ön taraftaki alanları bina sakinlerine kullandırmak istemiyor gibi bir hava mevcut benim öğrenmek istediğim şey bu dükkanların kullanım alanlarının ne kadar ve ne şekilde olduğudur
saygılar
Linkback: Bahçe ve Dükkanların kullanım alanaları nelerdir


  • Gösterim 24,895 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Ön cephe cadde ve kaldırımdan oluşuyor ve binanınızın herhangi bir duvarı bulunmuyorsa büyük ihtimalle ortak alan olarak değerlendiremeyiz.
Bu kadırım kamuya ait bir alandır. Ve kaldırımın dükkan tarafındaki bölümlerine yapılan işgaliyeler belediye ile alakalıdır. Buralara işgaliye adı altında ödemeleri dükkan sahipleri belediyeye yaparlar. Böyle bir durum var ise ve aksi bir haksız işgal olduğunu düşünüyorsanız belediye müracaat ediniz. Kat mülkiyeti ile alakalı bir durum yoktur.

Eğer ön cephe bir bahçe veya bahçe duvarı ile kaldırımdan veya caddeden ayrılmış ise bahçe içi ortak alana girer. Ortak alanlardan faydalanma koşulları bellidir. Eğer yönetim planınızda buraların kullanımı ile ilgili dükkanlara bir ayrıcalık sağlanmamış veya herhangi bir genel kurulunuzda %100 malik tarafından (tüm maliklerin onayı) buraların kullanımı konusunda dükkan sahiplerine bir ayrıcalık tanındığına dair bir madde ile kabul edilmiş bir karar veya tüm maliklerin imzaladığı bir muvaffakatname  yoksa dükkanlar buraları işgal edemezler. Ayrıca bu muvaffakatnameler verilde dahi sonradan satın alan malikleri bağlamaz.

Cevap verebildim sanıyorum.
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler