Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Bahçe ile ilgili yardım

Başlatan canancan, Kasım 04, 2010, 11:33:16 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Bahçe normal şartlarda ortak kullanıma açık bir bölümdür. Ancak özel durumlar söz konusu olabilir. Örneğin binanın arka bahçesi zemin kattadır ve bahçeye geçiş sadece katta oturan kat malikinin evinden sağlanmaktadır. Böyle durumlarda, yani ayrı bir geçiş yeri olmayan apartmanın arka bahçesinin kat maliklerinden birisi tarafından kullanılmasını yasaklayan herhangi bir yasa hükmü yoktur. Tabii ki eğer yönetim planında özel hüküm varsa bahçe (veya ortak yer) bir veya birkaç bağımsız bölüme tahsis edilebilir.


selam sitenize yeni üye oldu.Biraz araştırmadan sonra üstteki konu ile ilgili sıkıntımı dile getireceğim yardımcı olursanız sevinirim.
- yaklaşık 15 seneyi aşkın bir süredir 3 katlı bir binanın zemin katında malsahibiolarak oturmaktayım ancak binanın arka bahçesi zemin kattadır ve bahçeye geçiş sadece evimin içinden olmaktadır.şimdiye kadar ses çıkarmayan üst komşum 2 senedir süregelen bazı anlaşmazlıklar sonucu (daha sonra onlarlada ilgili bilgi isteyeceğim.yani başınızı agrıtacağm:-) Keşif getireceğini ve arka balkonuna yaptıracağı asma merdivenle bahçeye girip çıkabıleceğini söyledi,acaba buna nekadar hakkı var yada yapabilme yetkisi varmı?Eğer var ise o zaman keşif sonucu ona gösterilen bölümü duvarla ayırma hakkım varmı?(Şimdiye kadar bahçeye birsürü masraf yaptım yapmayada devam ediyorum.Mesela beton olan bölümlerin fayans döşenmesi,yıkılan duvarların tamir ve tadilatı,Bitki ,böcek çiçek,Toprak,gübre vs vs...sulamasıda cabası.Dile kolay 15 sene emek harca gelip hazıra konulsun öylemi?).Bu konuda yapabileceğim birşeyler mutlaka olmalı bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Bu arada 3.katta kiracı var mal sahibi kiradan başka ne bahçeyle nede apartmanla ilgilenir.
Linkback: Bahçe ile ilgili yardım Mesajı Paylaş


  • Gösterim 4,245 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp