Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bağımsız bölüme balkonun katılmasının karar defterinde belirtilmesi

Başlatan daru, Mart 25, 2017, 11:05:27 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar,
6 daireli bir apartmana yeni taşındım. Benim de aralarında bulunduğum dört daire balkonlarını çeşitli derecelerde duvarla evlerinin içine katmış. Apartman daha önce karar defteri oluşturmamış ve yönetici her şeyi sözlü bir şekilde halletmiş. Bu çerçevede, karar defterinin oluşturularak hem yöneticiliğin kurulmasını hem de bağımsız bölümlerin genişletilmesinin kayda geçirilmesini istiyorum. Bu işlemler için karar defterinde hangi ifadelerin kullanılması gerekmektedir? Şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Linkback: Bağımsız bölüme balkonun katılmasının karar defterinde belirtilmesi


  • Gösterim 3,810 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar
Selamlar
Öncelikle bağlı bulunduğunuz tapu Müdürlüğü'nden apartman yönetim planını alınız, yönetim planında olağan genel kurul toplantı tarihleri yazılıdır. Genellikle, " her yılın ocak ayı içinde yapılır " diye bir ibare oluyor ama yine de bazen değişiklik arzedebilir. Eğer toplantı yapmayı planladığınız tarih , yönetim planındakininden farklı bir toplantı tarihi ise veya yönetim planı yoksa yasa gereği ocak ayında yapılması gerektiğinden , ilk toplantı olacağı da düşünüldüğünde " olağanüstü genel kurul toplantısı" olur. olağan üstü genel kurul toplantısının usulüne uygun yapılabilmesi için;
1-toplantı tarih-yer ve saati, ilk toplantıda yeter sayısı sağlanamazsa ikinci toplantının tarih-yer ve saatini ( İlk toplantı ile ikinci toplantı arasında bırakılacak zaman yedi günden az olamaz ve en geç 15 gün içinde yapılır.)  açıkça yazdığınız çağrı kağıdı
2-toplantı gündemini ( hangi konuları görüşmek istiyorsanız tek tek belirtiniz)
tüm kat maliklerine elden imza karşılığı veya iadeli taahhütlü mektup ile , toplantı tarihinden en geç 15 gün önce elinde olacak şekilde tebliğ ediniz.( eğer elden imza karşılığı tebliğ edilecekse, kişinin kat maliki olmasına dikkat ediniz, aynı evde oturan eş-çocuk-yardımcı - kiracı vs kişilere yapılan tebligat geçersizdir)

kırtasiyeden bir karar defteri alıp,toplantı gününde bu karar defterine toplantıya katılanları yazın ve imzalarını alın, alınan kararları maddeler halinde tek tek yazıp , kimler hangi karara olumlu ya da olumsuz oy vermişse imzalarını atsınlar.
yönetici seçildikten sonra yöneticiye bankada hesap açma ve imza yetkisi de verin . bir kaç gün içinde yönetici bu defteri notere onaylatmalı , böylece artık apartmanınızın usulüne uygun bir karar defteri oluşacak. apartman adına  banka hesabı açılsa ve aidatlar da bu hesabı çok iyi olur.

balkonların kapatılarak bağımsız bölümlere dahil edilmesi çok sıkıntılı bir durum, sizi yanlış yönlendirmiş olmayayım, en iyisi bir avukata danışmanız olacaktır . Bir de yine bu sitede, balkon kapamalarla ilgili detaylı bir konu var aşağıya linkini ekliyorum.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler