Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bağımsız Alanda Ortak Kullanım Sistemi Değişimi

Başlatan kafa1907, Şubat 17, 2018, 11:26:11 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhabalar;

Benzer bir konuyu forum içerisinde aradım fakat bulamadım.

Yakın zamanda evleneceğim ve evime taşınmadan önce daire içerisinde tadilat yaptırıyorum. Yapılacak olan tadilat gereği, petek boyutunu değiştirmeden sadece aynı oda içerisinde yerini değiştirmek istiyorum.

Kanuni olarak bu hakkımın olduğunu biliyorum. Fakat ısınma sistemi merkezi sistem doğalgaz olduğu için, petek değişimi sırasında ( 1 -2 saat lik bir süreç) merkezi sistemi kapatması veya su seviyesini indirmesi gerekiyor. En üst katta olduğumuz için su seviyesini azalttığı takdirde kolaylıkla diğer daireleri etkilemeden bu tadilatı gerçekleştirebileceğiz.

Yönetici Öğle saatlerinde sıcaklığın + 16 derece olduğu İzmir de bu tadilatı yapmamıza izin vermiyor ve bütün tadilat planımızı aksatıyor.

Bu durum ile ilgili olarak haklarım nelerdir? Gerekli başvuruları nerelere bildirebilirim ?

İlginiz için teşekkür ederim.

Linkback: Bağımsız Alanda Ortak Kullanım Sistemi Değişimi


  • Gösterim 2,538 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Konu çok basit aslında.

(1) Sıcak su sistemi su basmak zorunda olduğundan su seviyesi kademeli olarak düşmez. Tamamen düşürülür, siz daire girişini / vanasını kapatırsınız, su seviyesi alt katta tutulmuş olur.

(2) Yöneticiye durumu izah eden bir ihtar gönderebilirsiniz.

Ama sizin çözümünüz; daire giriş vanasını kapatıp, kalörifer banyo peteğinden suyu boşaltacaksınız. Daha sonra yine de kova gibi tedbirlerle etrafa  sıçrayacak suya engel olursanır; tadilat için tüm sistemi kapatmanıza gerek yok sanıyorum.Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler