Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

AVM'lerde ortak alanların kiralanması

Başlatan orwell, Mart 02, 2010, 05:52:08 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arkadaşlar merhaba, Ankara'da bir AVM yönetiminden kapalı garajın bölümlenmesiyle elde edilmiş dört dükkandan birisini kiraladım. Bu dükkanı ne şekilde kullanabileceğim kira kontratımda yer almaktadır. Diğer üç dükkanı da da değişik işlerle meşgul üç farklı esnaf kiralamış ve çalıştırmaktadır. Sorunum şu; diğer dükkanlarda faaliyet gösteren esnaf arkadaşlar bu dükkanlarına belediyeden küşat alamadıklarını, dolayısıyla herhangi bir şikayet olduğu zaman belediye görevlilerinin (zabıta) gelip dükkanlarını belli sürelerle kapattıklarını söylediler. Belediye söz konusu dükkanlara (benimki dahil) küşat vermemektedir. AVM yönetimi ise söz konusu dükkanların "kiosk" olarak değerlendirilmesi gerektiğini belediyenin uygulamasını anlayamadıklarını söylemektedir.
Sorum ise; kiosk olarak kiralanan bir yere küşat (çalıştırma ruhsatı) almaya gerek var mıdır? Eğer var ise belediye görevlileri neye dayanarak küşat vermiyor olabilirler? Bana söylenene göre belediye görevlileri, söz konusu dükkanların AVM planında yer almamasını ve numaralarının olmamasını gerekçe gösteriyorlarmış. Acaba bu dükkanlar kiosk tanımı içine girmemekte midir? Bir dükkanın kiosk tanımına girebilmesi için ne gereklidir?
Bilgilerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum.
Linkback: AVM'lerde ortak alanların kiralanması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 7,341 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp